Jubileusz Centrum Superkomputerowo-Sieciowego

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w uroczystości 25-lecia działalności Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Jubileusz rozpoczęła msza święta w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Podczas uroczystości wojewoda wręczył Medale za Długoletnią Służbę wyróżnionym pracownikom Centrum. Wojewoda odczytał także list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do profesora Jana Węglarza.

- Dzisiejsza uroczystość jest świętem wszystkich, którzy przez lata budowali pomyślność Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Wszystkich, którzy swą wiedzę ekspercką, zainteresowania i zdolności wykorzystali do stworzenia podmiotu wyjątkowego i podziwianego w kraju i za granicą - napisał premier Mateusz Morawiecki.

PCSS jest wiodącym ośrodkiem naukowym. Swoją działalnością przyczynia się do integracji infrastruktury informatycznej nauki. Dzięki udostępnianiu swoich zasobów intelektualnych i technicznych wspiera tworzenie nowej jakości życia obywateli. Centrum nie tylko współtworzy przyszłość opartą na wiedzy, nowoczesnych technologiach, innowacjach, ale także umożliwia rozwój najzdolniejszym naukowcom i przedsiębiorcom. 

fot. Joanna Szczechowska

Autor: Aurelia Pawlak
Data utworzenia: 05.12.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 27.12.2018 - 09:00