Dożynki parafialno-gminne w Jastrzębnikach

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg uczestniczyła w święcie plonów w Jastrzębnikach, w gminie Blizanów. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję do zapoznania się z działalnością gminnych Kół Gospodyń Wiejskich, a także wysłuchania występów orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dożynki rozpoczęła msza święta odprawiona na placu dożynkowym w Jastrzębnikach. Po zakończonym nabożeństwie odbył się ceremoniał dożynkowy, podczas którego na ręce wójta gminy Blizanów Sławomira Musioła i proboszcza parafii Pamięcin ks. dr. Jarosława Jasianka przekazany został chleb wypieczony z mąki pochodzącej z tegorocznej zbiorów. Na mieszkańców czekał szereg atrakcji, a wśród nich występ zespołu folklorystycznego, występy szkolnych grup tanecznych oraz loteria fantowa.

Orkiestra dęta ochotniczej straży pożarnej występuje na scenie.Cztery panie z koła gospodyń wiejskich stoją przy swoim stoisku.Zespół folklorystyczny występuje na scenie.Zaproszeni goście przyglądają się występowi siedząc pod namiotem.Zaproszeni goście niosą wieniec dożynkowy.Panowie z zespołu folklorystycznego grają na instrumentach.Wicewojewoda przemawia na scenie.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 20.08.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 10.09.2018 - 10:10