Będzie modernizacja szpitala w Złotowie. Wojewoda podpisał umowę

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał umowę ze starostą złotowskim Ryszardem Goławskim na dofinansowanie inwestycji pn. „Adaptacja pomieszczeń na potrzeby Centrum Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych przy Szpitalu Powiatowym im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie”. Wsparcie z budżetu państwa na wykonanie zadania wynosi 750 tysięcy złotych.

W uroczystości, oprócz sygnatariuszy umowy, uczestniczyli także poseł na Sejm RP Grzegorz Piechowiak oraz dyrektor szpitala Joanna Harbuzińska-Turek. - Zawsze wyrażam satysfakcję, gdy inwestycja dotyczy zdrowia publicznego. To kolejna inwestycja rządowa w służbę zdrowia. W 2016 roku na tego rodzaju zadania rząd przeznaczył kwotę 5 milionów złotych, a w 2017 roku było to już prawie 14 milionów złotych. To jedna ze strategicznych sfer dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Placówka medyczna w Złotowie jest drugim co do wielkości szpitalem w północnej części Wielkopolski, w swojej strukturze posiada 11 oddziałów. Przedmiot inwestycji stanowi adaptacja i dostosowanie pomieszczeń znajdujących się w położonym na terenie szpitala budynku, wykorzystywanym obecnie w znikomym zakresie do celów gospodarczych. Nowe rozwiązanie zapewni świadczenie ambulatoryjnych usług zdrowotnych w sposób kompleksowy, uporządkowany i na wysokim poziomie jakości, ale także ze swobodnym dostępem do pacjentów, w tym osób niepełnosprawnych.

Wspólne zdjęcie uczestników uroczystości. Starosta złotowski podpisuje umowę na dofinansowanie inwestycji.Wojewoda podpisuje umowę na dofinansowanie inwestycji.Wojewoda wręcza staroście podpisaną umowę.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 27.08.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 11.09.2018 - 07:40