Archiwum wydarzeń - Październik 2019

Blisko 50 pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymało dziś odznaczenia państwowe i medale. Gratulacje oraz słowa podziękowania za codzienną pracę, działalność na rzecz rozwoju nauki oraz wzorowe i niezwykle sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych przekazała odznaczonym wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, która wręczyła odznaczenia.

Ponad 20 umów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych podpisała dziś wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska z samorządowcami z regionu. Łącznie do beneficjentów na dofinansowanie inwestycji trafi blisko 60 mln zł. Gratulacje oraz okolicznościowe czeki przekazała samorządowcom, obecna na uroczystości, poseł na Sejm RP Marta Kubiak.

W obecności minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz, wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała dziś z samorządowcami z regionu umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Do beneficjentów trafi blisko 24 mln.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła udział w inauguracji jubileuszowego roku akademickiego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Studenci Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu rozpoczęli dziś nowy rok akademicki. Gościem uroczystości była wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, która przekazała wyrazy uznania za dotychczasowe osiągnięcia oraz życzyła wielu sukcesów i realizacji wielkich projektów.

Nowy rok akademicki rozpoczęli dziś studenci poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Gościem uroczystej inauguracji była wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, która odczytała list premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do władz uczelni.

Fortepian Bösendorfer z 1882 roku, na którym Ignacy Jan Paderewski pobierał nauki u polskiego pianisty, kompozytora i pedagoga Teodora Leszetyckiego, wrócił do Polski. Jego uroczystą prezentację uświetnił koncert w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu w wykonaniu profesora Huberta Rutkowskiego.

W Starostwie Powiatowym w Kole, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał dziś wspólnie z władzami Kłodawy oraz samorządem Grzegorzewa umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W wydarzeniu uczestniczyła także wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Nowy zakład firmy Johnson Matthey Battery Systems – producenta baterii do samochodów elektrycznych, powstanie w Koninie. Rządową umowę na kwotę ponad 42 mln zł dla zagranicznego inwestora przekazał władzom spółki wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki uczestniczył dziś w uroczystości podpisania porozumienia pomiędzy MSZ a spółką Welcome Airport Services w sprawie udzielania pomocy repatriantom na terenie Portu Lotniczego Ławica w Poznaniu. Gościem wydarzenia był też wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził dziś Piłę oraz Złotów. W spotkaniu głowy państwa z mieszkańcami, samorządowcami oraz parlamentarzystami uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych podpisał dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann w Środzie Wielkopolskiej. Do samorządowców z powiatów średzkiego, tureckiego, wrzesińskiego, Ślesina, Perzowa, Kłecka, Pyzdr, Malanowa oraz Śremu trafi 17 mln.

Strony