Archiwum wydarzeń - Wrzesień 2019

Już po raz kolejny w tym roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu osoby zasłużone zostały honorowane odznaczeniami państwowymi. Odznaczenia nadane przez prezydenta RP na wniosek wojewody Zbigniewa Hoffmanna oraz medale przyznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz ministra energii wręczyła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Szpitale w Śremie, Środzie Wielkopolskiej, Wrześni, Słupcy oraz Turku otrzymały dziś czeki na zakup nowoczesnych ambulansów. Umowy dyrektorom placówek wręczył wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński wspólnie z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem.

W siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie odbyła się dziś odprawa ministra Mariusza Błaszczaka z kadrą dowódczą Wojska Polskiego, wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem oraz dowódcami jednostek z regionów, gdzie będą stacjonować żołnierze Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Nową edycję konkursu „Wielkopolska gmina przyjazna rodzinie”, zainicjowanego przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna wspólnie z Radą Rodziny, zainaugurowano dziś w Słupcy. W konferencji „W trosce o przyszłość - rządowa i samorządowa polityka prorodzinna”, poświęconej polityce prorodzinnej rządu oraz samorządowym projektom wspierającym rodzinę, uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego trafił do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole. W pokazie zastosowania symulatora wziął udział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył dziś prezesom OSP Chylin oraz OSP Wyszyna umowy o dofinansowaniu doposażenia jednostek powołanych do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych.

W Kaliszu odbyły się regionalne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. W wydarzeniu uczestniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Piotr Walczak oraz wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał decyzję, która zezwala na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 450 w Kaliszu na odcinku 6,2 km od ulicy Śródmiejskiej do granicy miasta wraz z przebudową wiaduktu kolejowego. Decyzji wojewody został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, w związku z czym inwestor, którym jest prezydent Kalisza, uprawniony jest do rozpoczęcia robót budowlanych.

Najlepsze drużyny z gmin powiatu kolskiego rywalizowały o laur zwycięstwa podczas XI powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych rozgrywanych w Kłodawie. Zmaganiom drużyn kibicował wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Nowy ambulans ratownictwa medycznego zastąpi jeszcze w tym roku wysłużoną karetkę stacjonującą w Kłodawie. Pozyskanie nowoczesnej karetki jest możliwe dzięki ogólnopolskiemu „Programowi wymiany ambulansów”. Dziś umowę na dofinansowanie zakupu ambulansu przekazał władzom szpitala w Kole wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński wspólnie z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem.

W Śremie na budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann odsłonił tablicę informacyjną. Zwiedził także nowoczesną placówkę w pierwszym roku jej funkcjonowania.

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się posiedzenie Rady Rodziny pod przewodnictwem wicewojewody wielkopolskiego Anety Niestrawskiej.

Strony