Archiwum wydarzeń - Sierpień 2019

Kolejnych 8 umów na dofinansowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej podpisał dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann w Koninie. Sygnatariuszami umów byli samorządowcy z Witkowa, Powidza, Ślesina, Kleczewa oraz starostowie powiatu konińskiego, tureckiego, kolskiego i słupeckiego.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się dziś narada koordynacyjna wojewodów. W spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim oraz przedstawicielami rządu uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Pierwsze umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej ze środków funduszu rozwoju podpisał dziś wojewoda Zbigniew Hoffmann wspólnie z samorządowcami - organizatorami przewozów zbiorowych z Wielkopolski. Podpisy na dokumentach złożyli włodarze z Kazimierza Biskupiego, Żelazkowa, Łubowa i Rychwału.

Przebudowa ulicy Asnyka w miejscowości Posada w gminie Kazimierz Biskupi otrzymała dofinansowanie z Funduszu dróg samorządowych. Dziś umowę w tej sprawie podpisał z zastępcą wójta Barbarą Łechtańską wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska uczestniczyła dziś w uroczystym otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Sypniewie dla mieszkańców gminy Jastrowie. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa w wysokości 1 miliona złotych. Nowy ośrodek jest elementem procesu budowy infrastruktury skierowanej na pomoc rodzinom i osobom niepełnosprawnym. Jest pierwszą tego typu placówką w całym powiecie złotowskim. 

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył uroczyście umowę na kupno wozu ratunkowo – gaśniczego dla OSP Przykona w powiecie tureckim.

W Biskupicach w powiecie konińskim odbyła się uroczystość przekazania umowy na kupno samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Biskupice.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała dziś wspólnie ze starostą powiatu ostrowskiego Pawłem Rajskim umowę na dofinansowanie kosztów robót budowlanych oraz wyposażenie centralnej Sterylizatorni i Dezynfektorni Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. 

W niedzielę, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w dożynkach w Środzie Wielkopolskiej. Święto plonów rozpoczęła tradycyjnie msza święta dożynkowa w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Rolnicy z Borysławic z gminy Grzegorzew dziękowali za tegoroczne plony. Gościem uroczystości dożynkowych była wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

W niedzielę w Przedczu odbyły się tradycyjne dożynki gminne. Gościem święta plonów była wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Na Stadionie Miejskim w Kole, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w Wielkopolskim Święcie Mleka i Powiatu Kolskiego. To jedna z największych imprez plenerowych w regionie. Wydarzenie organizowane jest przez Starostwo Kolskie i Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kole.

Strony