Archiwum wydarzeń - Lipiec 2019

Na Placu Wolności z udziałem wicewojewody Anety Niestrawskiej oraz wielkopolskich funkcjonariuszy i mieszkańców miasta odbyły się dziś wojewódzkie obchody z okazji setnej rocznicy powołania Policji Państwowej.

W Ministerstwie Infrastruktury z udziałem ministra Andrzeja Adamczyka wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała dziś porozumienie dotyczące zasad współpracy przy podziale środków dofinansowania z funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. W tym roku do samorządów trafi 300 mln zł na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, w następnych latach po 800 mln zł.

Wielkopolska jest jednym z województw, na terenie którego będzie przebiegał nowy korytarz dostaw gazu na rynku europejskim. Wojewoda Zbigniew Hoffmann wydał decyzje w sprawie rozbudowy tłoczni gazu w Odolanowie. To inwestycja towarzysząca pracom związanym z budową terminala regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann ogłosił nabór w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. W 2020 roku do wielkopolskich samorządów trafi 228 mln zł. Wojewoda podkreśla, że liczy na duże zainteresowanie samorządów.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała dziś umowy drogowe na łączną kwotę 8,5 mln zł. Wspólnie ze starostą Stanisławem Bielikiem podpisali w starostwie powiatowym w Koninie umowy drogowe na dofinansowanie dwóch inwestycji. Łącznie na konto powiatu konińskiego trafi blisko 7 mln zł. Z kolei w tureckim starostwie powiatowym gmina Turek otrzymała 1,5 mln zł.

W Koninie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Polskiej Policji. Gościem obchodów była wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska. W tym roku przypada setna rocznica utworzenia Policji Państwowej, która została powołana 24 lipca 1919 roku uchwałą Sejmu II Rzeczypospolitej.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i dyrektor Krystyna Mackiewicz podpisali dziś umowę na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego o wartości ponad 105 mln zł. W wydarzeniu udział wzięli również: minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia, poseł Tadeusz Dziuba oraz poseł Bartłomiej Wróblewski.

Wicewojewoda Aneta Niestrawska podpisała dziś dziewięć umów w ramach Fundusz Dróg Samorządowych. Kolejne środki trafią między innymi do powiatów ostrowskiego, kępińskiego, kościańskiego i pilskiego. Wśród gmin dofinansowanie otrzymały Rawicz, Pleszew, Białośliwie, Opatówek oraz Zaniemyśl.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się dziś narada wojewodów. W spotkaniu z szefem gabinetu premiera Markiem Suskim, wiceministrem resortu MSWiA Pawłem Szefernakerem oraz wiceministrem infrastruktury Rafałem Weberem uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Kole, wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała umowę na dofinansowanie budowy drogi w powiecie kolskim w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Kwota dofinansowania z rządowego programu to 3 792 488 zł.

Blisko 60 samorządowców z Wielkopolski odebrało dziś w sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego porozumienia o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w sprawie Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Dokumenty o współpracy i gratulacje przekazał włodarzom miast i gmin wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z prezesem WFOŚiGW Jolantą Ratajczak i posłem Bartłomiejem Wróblewskim.

Na zaproszenie starosty Jacka Bartkowiaka, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z posłem Witoldem Czarneckim złożył wizytę w powiecie słupeckim. Podczas spotkania z samorządowcami rozmawiali o wdrażanych programach rządowych.

Strony