Archiwum wydarzeń - Czerwiec 2019

Na Placu Adama Mickiewicza, mieszkańcy Poznania oddali hołd bohaterom wydarzeń sprzed 63 lat. Uroczystości poprzedziła msza święta w intencji ofiar odprawiona w kościele Ojców Dominikanów przez księdza biskupa Szymona Stułkowskiego.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w uroczystościach przy bramie głównej Zakładów HCP Cegielski w Poznaniu, gdzie odczytał list do uczestników bohaterskiego zrywu oraz organizatorów uroczystości rocznicowych skierowany przez Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Wojewoda wraz z minister technologii i przedsiębiorczości Jadwigą Emilewicz złożył też wieniec w imieniu prezesa rady ministrów Mateusza Morawieckiego.

- Ciesząc się obecnością weteranów ostatniego Powstania możemy patrząc w ich twarze składać im podziękowanie. Za to, że mieli państwo odwagę upomnieć się o wartości niezbywalne, że poważyli się państwo być wspólnotą, że dokonaliście wyboru - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann do bohaterów robotniczego zrywu i uczestników uroczystości przy tablicy pamiątkowej znajdującej się na gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W dniu głównych uroczystości rocznicowych, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z towarzyszącymi delegacjami oraz mieszkańcami miasta oddał hołd protestującym robotnikom pod tablicą pamiątkową Fabryki Pojazdów Szynowych - dawna W3. Uroczystości poprzedził sygnał syreny alarmowej, który przypomniał o początkach wydarzeń sprzed 63 lat. Słowa modlitwy do zgromadzonych skierował kapelan Solidarności ksiądz Tadeusz Magas.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się dziś narada koordynacyjna wojewodów. W spotkaniu z wicepremierem Jackiem Sasinem, minister resortu Elżbietą Witek uczestniczyli przedstawiciele rządu oraz wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.  

W przededniu uroczystości upamiętniających pamięć uczestników robotniczego zrywu, wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wręczyła Złote Krzyże Zasługi działaczom organizacji za bohaterski udział w wydarzeniach Poznańskiego Czerwca ’56, a także za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce i za działalność społeczną.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał dziś z sześcioma gminami i jednym powiatem umowy na inwestycje drogowe w ramach rządowego programu pod nazwą Fundusz Dróg Samorządowych. Łączna wartość środków, które trafią do samorządów, to 9,5 mln zł. Otrzymają je gminy Babiak, Margonin, Ceków-Kolonia, Przygodzice, Kiszkowo, Damasławek oraz powiat jarociński. Kolejne umowy zostaną podpisane z blisko dwudziestoma samorządami, a uroczystość odbędzie się 2 lipca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył dziś wspólnie z zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu Romanem Kusterem oraz przedstawicielem Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego nagrody i puchary zwycięzcom Turnieju Par Patrolowych - Patrol Roku 2019.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył dziś w apelu, podczas którego symbolicznie wręczone zostały klucze do nowej siedziby komisariatu - komendantowi Stare Miasto mł. insp. Michałowi Woźniakowi. Podczas uroczystości wojewoda podkreślił, że bezpieczeństwo mieszkańców jest dobrem wspólnym, o które należy dbać.  

Z udziałem wiceministra zdrowia Zbigniewa Króla oraz wicewojewody wielkopolskiego Anety Niestrawskiej w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisano dziś umowy partnerstwa pomiędzy Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym a 24 szpitalami, które w swej strukturze posiadają Szpitalny Oddział Ratunkowy.

O nowej odsłonie programu "Rodzina 500+" oraz o stanie przygotowań samorządów do realizacji programu mówił dziś w Poznaniu wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Kazimierz Kuberski.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska spotkała się dziś z goszczącą w Poznaniu delegacją specjalistów z Brukseli, którzy uczestniczą w studyjnej wizycie w ramach realizacji projektu "Praca formą powrotu do zdrowia - aktywizacja zawodowa osób z zaburzeniami psychicznymi".

Strony