Archiwum wydarzeń - Marzec 2019

W Poznaniu, w ramach Motor Show, rozpoczęła się kolejna edycja Kongresu MOVE Mobility & Vehicles. Gościem wydarzenia był minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła dziś udział w spotkaniu specjalistów zatrudnionych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz przedstawicieli samorządu powiatowego, powiatowych centrów pomocy rodzinie, organizatorów rodzinnej pieczy zastępczej oraz wszystkich zainteresowanych problematyką pieczy zastępczej w województwie.

W Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach k. Wrześni otwarto Wielkopolski Kongres Zawodowy, organizowany przez wojewodę wielkopolskiego i wielkopolskiego kuratora oświaty.

Aneta Niestrawska została dziś powołana przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na stanowisko wicewojewody wielkopolskiego. Akt powołania wręczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył dziś w wideokonferencji wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera z przedstawicielami rządu. Podczas spotkania z wojewodami omówione zostały tematy dotyczące bieżącej sytuacji w oświacie oraz planowanych zmian w Systemie Powiadamiania Ratunkowego, czyli systemie odpowiadającym za przyjmowanie zgłoszeń alarmowych z numerów 112 i 997.

Ambasador Kanady w Polsce Leslie Scanlon spotkała się dziś z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem podczas kurtuazyjnej wizyty w Poznaniu. Dyplomacie towarzyszył radca handlowy Francis Dorsemaine.

Na Cytadeli w Poznaniu uczczono pamięć uczestników Wielkiej Ucieczki ze Stalagu Luft III w Żaganiu, która miała miejsce w marcu 1944 roku. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył kwiaty na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej oddając hołd żołnierzom rozstrzelanym przez Niemców i pochowanym na poznańskiej nekropolii.

Na zaproszenie Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył dziś w uroczystości przekazania dla Muzeum Broni Pancernej zabytkowego niszczyciela czołgów Achilles, odrestaurowanego przez poznańską spółkę należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przewodniczył dziś posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. Głównym tematem spotkania było omówienie stanu bezpieczeństwa na meczach piłki nożnej rozgrywanych na wielkopolskich stadionach oraz przygotowania do najbliższych spotkań piłkarskich.

W ramach spotkania konsultacyjnego, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann rozmawiał dziś z samorządowcami o założeniach, kryteriach i realizacji Funduszu Dróg Samorządowych. 13 marca ruszył nabór wniosków o dofinansowanie projektów drogowych na rok 2019. Do Wielkopolski, na budowę lokalnej infrastruktury, trafi 377 mln zł. Nabór potrwa do 12 kwietnia.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył dziś wizytę w Wielkopolsce. W spotkaniu głowy państwa z mieszkańcami Grodziska Wlkp. i Wolsztyna uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Od dziś rusza nowy rządowy program "Nowa Piątka". W uroczystym otwarciu kampanii informacyjnej uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Program zakłada wprowadzenie 500+ na każde dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych, obniżenie podatku PIT z 18 na 17% oraz wypłatę trzynastej emerytury.

Strony