Archiwum wydarzeń - Wrzesień 2016

W auli I LO w Ostrowie Wielkopolskim już po raz piąty wręczono stypendia im. ks. Jana Kompałły dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego. Gratulacje uczniom złożyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w uroczystym oddaniu budynku Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Przekazany do użytku budynek został gruntownie zmodernizowany i powiększony.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg spotkała się ze świętującymi 25-lecie istnienia ich służby przedstawicielami straży miejskich i gminnych z terenu całego województwa wielkopolskiego. Podczas uroczystości wicewojewoda wręczyła cztery Srebrne Medale za Długoletnią Służbę. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele garnizonowym pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.

Ostrowski szpital już niedługo rozbuduje się o nowe skrzydło. Pacjenci będą mogli z niego korzystać w połowie 2017 roku. W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Dyrektor szpitala Dariusz Bierła podkreśla, że to największa tego typu inwestycja w dotychczasowej historii placówki.

Konferencja prasowa ministra i wojewody.

Podczas dzisiejszego briefingu prasowego z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed zapowiedział swój dzisiejszy udział w Konwencie Powiatowych Urzędów Pracy. - Głównym celem spotkania z fachowcami jest przedyskutowanie projektowanych zmian na rynku pracy przygotowywanych przez rząd - mówił minister.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w naradzie wojewodów, która odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas spotkania omówione zostały tematy związane między innymi z projektem programu wieloletniego Niepodległa ‘18 na lata 2017-2021 oraz zmiany w zakresie edukacji.

- Jesteśmy jedynym w kraju województwem, w którym współpraca w zakresie obsługi prawnej szkół ma charakter systemowy - mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podczas spotkania z samorządowcami poświęconym finansowaniu pomocy prawnej dla szkół.

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się spotkanie wielkopolskich specjalistów z zakresu pieczy zastępczej. Otwierając spotkanie wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg przedstawiła kierunki polityki prorodzinnej rządu oraz dotychczasowe inicjatywy działającej przy wojewodzie wielkopolskim Rady Rodziny.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w XI Kongresie Zarządzania Oświatą w Gdańsku. Podczas spotkania specjalistów dyskutowano między innymi o wychowaniu w szkole, przyszłości przedszkoli oraz skutecznym komunikowaniu się środowisk szkolnych.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w obchodach 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Rozpoczęła się Polagra Food - największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wystawa branży spożywczej. W uroczystym otwarciu targów brał udział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Nie można dopuścić do przedefiniowania rodziny. Wszystkie tego rodzaju próby rozbijają się niczym fala o brzeg - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann otwierając festyn rodzinny "Wielkopolska stawia na rodzinę". Trzy rodziny wielodzietne uhonorował też Medalem im. WItolda Celichowskiego jako wyraz uznania za imponującą postawę rodzicielską.

Strony