Archiwum wydarzeń - Lipiec 2016

Na Jasnej Górze odbyła się msza święta z udziałem papieża Franciszka, w której uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Msza odprawiona została w 1050. rocznicę chrztu Polski. W nabożeństwie na błoniach jasnogórskich spotkał się z papieżem Franciszkiem prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, premier wraz z przedstawicielami rządu oraz tłumy pielgrzymów i uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy, wziął udział w uroczystym powitaniu papieża Franciszka na Wawelu. Papież przyleciał do Polski na Światowe Dni Młodzieży.

Dzisiaj w Sali Witrażowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się robocze spotkanie członków Rady Rodziny z przedstawicielami Urzędu Statystycznego. Spotkaniu przewodniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Celem spotkania było zapoczątkowanie działań związanych z badaniami nad rodziną.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wręczyła dr hab. n. med. Krystynie Górnej akt powołania na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego.

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystości zaprzysiężenia 25 żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wręczyła medal Pro Patria świętującemu setne urodziny mieszkańcowi Próchnowa Stefanowi Goślińskiemu. Medal nadany został przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Honorowane są nim osoby i instytucje „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”.

- Wybrali państwo nie zwykły zawód a służbę - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podczas uroczystego Święta Policji w auli poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wojewoda złożył też gratulacje policjantom, którym wcześniej wraz z Zastępcą Komendanta Głównego Policji inspektorem Andrzejem Szymczykiem oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu inspektorem Tomaszem Trawińskim wręczył medale i odznaczenia państwowe. Policjanci odebrali też nagrody i awanse na wyższe stopnie służbowe.

- Nie ma powodów, by niepokoić rodziny, które przymierzają się do adopcji - mówiła dziś podczas konferencji prasowej wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, dementując informacje dotyczące finansowania ośrodków adopcyjnych.

Na tydzień przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie i na kilka dni przed wizytami pielgrzymów w diecezjach, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się z szefami służb i inspekcji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa podczas ŚDM.

W ostatnią sobotę swoje 91. urodziny świętował major AK Włodzimierz Bystrzycki, pseudonim „Dzielny”. List z życzeniami od wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna przekazała majorowi dyrektor Gabinetu Wojewody Anna Żuchowska-Bednarz.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przekazał wyrazy współczucia rodzinom i bliskim osób, które straciły życie we wczorajszym ataku terrorystycznym we Francji. - Chcę przekazać słowa solidarności z narodem francuskim w tych bolesnych chwilach i wyrazić całkowite poparcie dla prowadzonej walki z terroryzmem, który stanowi zagrożenie dla wspólnoty wolnych narodów - napisał w księdze kondolencyjnej wojewoda.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał zgodę na realizację inwestycji przeciwpowodziowej pn.: „Budowa zbiornika wodnego Miejska Górka”. Budowa została ujęta w programie inwestycji melioracyjnych i gospodarki wodnej w województwie wielkopolskim na bieżący rok.

Strony