Archiwum wydarzeń - Marzec 2016

Wicewojewoda wręcza medal Witolda Celichowskiego Marii Chwiałkowskiej-Grygiel.

W sali Parafii Farnej w Gnieźnie wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wręczyła medal Witolda Celichowskiego na uroczystości związanej z docenieniem wieloletnich zasług Pani Marii Chwiałkowskiej-Grygiel.

Wspólne zdjęcie wicewojewody wraz z gośćmi konferencji.

Sytuacja demograficzna naszego kraju jest bardzo trudna. W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Rządowy Program 500+ ma pomóc polskiej rodzinie, dać im wsparcie - mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej z okazji Narodowego Dnia Życia wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Narodowy Dzień Życia został ustanowiony dwanaście lat temu przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z założeniami święta, powinien być motywem solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia.

Goście konferencji z pamiątkowymi szalikami z napisem "Gdzie chrzest, tam nadzieja", będący hasłem jubileuszu.

Na Inea Stadionie w Poznaniu wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w konferencji prasowej poświęconej przygotowaniom do jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Spotkanie wojewody, marszałka województwa, prezydentów Poznania i Gniezna oraz biskupów archidiecezji gnieźnieńskiej i poznańskiej z dziennikarzami rozpoczęto minutą ciszy ku czci ofiar zamachu terrorystycznego w Brukseli.

Wyremontowany korytarz części A oddziału internistycznego.

W Ostrowie Wielkopolskim, z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg, uroczyście oddano do użytku wyremontowaną część A Oddziału Internistycznego tutejszego szpitala. Otwarcia dokonał starosta ostrowski Paweł Rajski wraz z dyrektorem szpitala Dariuszem Bierłą.

Minister przedstawia dziennikarzom wielkopolskiego kuratora oświaty.

Podczas dzisiejszej, wspólnej konferencji prasowej minister edukacji narodowej Anna Zalewska oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przedstawili dziennikarzom wielkopolskiego kuratora oświaty - Elżbietę Leszczyńską. Nowa kurator została powołana z dniem 29 marca.

Minister przypatruje się zajęciom sportowym przedszkolaków w klasie.

W pierwszym dniu wiosny, goszcząca w Poznaniu minister edukacji narodowej Anna Zalewska wspólnie z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem oraz posłem na Sejm Szymonem Szynkowskim vel Sęk, odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 w Poznaniu oraz przedszkolaków z przedszkola "Wesoła pszczółka".

Wicewojewoda wita gości debaty w Poznaniu.

Z udziałem blisko pół tysiąca przedstawicieli samorządów, kuratorium oświaty, nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców odbyła się w Poznaniu Wielkopolska Debata o Edukacji. Głosów uczestników wysłuchali minister edukacji narodowej Anna Zalewska oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann i wicewojewoda Marlena Maląg.

Zdjęcie grupowe wojewody wraz z przedstawicielami firmy Volkswagen przy wyprodukowanym tam samochodzie.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann odwiedził jednego z największych pracodawców w regionie - Volkswagen Poznań. W siedzibie firmy spotkał się z prezesem Jensem Ocksenem oraz zarządem. Tematem rozmów były głównie perspektywy rozwojowe i plany przedsiębiorstwa. Wojewoda obejrzał linie produkcyjne i rozmawiał na temat dialogu społecznego oraz wzorcowych relacji pracowniczych w zakładach.

Uczestnicy zjazdu.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w zjeździe wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i starostów Wielkopolski. Zwracając się do uczestników, wicewojewoda podziękowała za sprawne rozpoczęcie realizacji rządowego programu „Rodzina 500+”.

Flaga biało-czerwona na budynku z napisem Policja.

W Jarocinie uroczyście otwarta została nowa Komenda Powiatowa Policji. Podczas uroczystości z udziałem komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu insp. Tomasza Trawińskiego oddano do użytku nowo wybudowany budynek, który powstał w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna reprezentował zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Waldemar Paternoga.

Wicewojewoda wita zaproszonych gości.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg i marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak wzięli udział w otwarciu Zjazdu Sprawozdawczo-Programowy Zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Zwracając się do uczestników, wicewojewoda podziękowała za sprawne realizowanie przez samorządy projektów i zadań zleconych.

Minister, wojewoda i wicewojewoda na konferencji prasowej na tle logo "Rodzina 500 plus".

Dzisiaj premier Beata Szydło ogłosiła, że do programu „Rodzina 500 plus” włączyło się 18 banków. Umożliwią one swoim klientom złożenie poprzez bankowość elektroniczną wniosków o wypłatę świadczenia 500 zł. W Poznaniu poinformował o tym wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk, który wraz z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem i wicewojewodą Marleną Maląg spotkali się z prezydentami miast. Tematem rozmów było wdrażanie programu „Rodzina 500+”.

Strony