Archiwum wydarzeń - Styczeń 2016

Wiązanki kwiatów na Mogile w Marchwaczu.

Kalisz uczcił 71. rocznicę pomordowania mieszkańców Marchwacza. W imieniu wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna kwiaty na mogile złożyła kierownik kaliskiej delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Anna Zarębska. W uroczystości z udziałem mieszkańców i rodzin zabitych w styczniu 1945 roku uczestniczyły też władze powiatu kaliskiego i samorządowcy.

Wojewoda przy wspólnym stole z przedstawicielami komitetu organizacyjnego.

W tym roku mija 60 lat od Powstania Poznańskiego Czerwca ’56. W związku z przygotowywanymi z tej okazji uroczystościami, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zaprosił do rozmów o bezpieczeństwie i organizacji obchodów rocznicowych szefów związków kombatanckich: Aleksandrę Banasiak, Mariana Tomaszewskiego oraz Włodzimierza Marciniaka, reprezentującego wielkopolską „Solidarność” przewodniczącego Jarosława Lange oraz przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego, którym kieruje Prezydent Poznania.

Wykładowca Uniwersytetu Medycznego opowiada ratownikom o medycynie taktycznej.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann otworzył dziś Wielkopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego, na którym omówione zostały aktualne tematy związane z medycyną ratunkową, przede wszystkim z postępowaniem z pacjentami wychłodzonymi, którzy znajdują się w stanie głębokiej hipotermii. - Cieszę się, że takie szkolenie prowadzone przez specjalistów odbywa się właśnie w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, organizacja systemu ratownictwa medycznego jest bowiem jednym z najważniejszych zadań Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego - mówił wojewoda wielkopolski.

Uroczystość ze sztandarem.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w pożegnaniu I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu inspektora Jarosława Rzymkowskiego, który powołany został na stanowisko komendanta policji w Gdańsku. Obowiązki Jarosława Rzymkowskiego przejmie mł. insp. Rafał Kozłowski a zadania Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego - mł. insp. Piotr Mąka.

Uczestnicy uroczytości z kwiatami przed tablicą pamiątkową.

W sobotę w samo południe, mieszkańcy Kalisza upamiętnili 71. rocznicę wyzwolenia miasta. W imieniu wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna kwiaty pod tablicą pamiątkową przed ratuszem złożyła kierownik kaliskiej delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Zarębska.

Statuetki "Nagrody za działalność na rzecz rozwoju powiatu konińskiego".

W Koninie podczas 17. Gali Powiatu Konińskiego samorządowcy podsumowali rok i nagrodzili mieszkańców, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego powiatu. W imieniu wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna gratulacje i życzenia przekazała kierownik Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Jolanta Świeca.

Logo Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w uroczystej inauguracji Centrum Innowacji PCSS-Huawei, która odbyła się w siedzibie Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego w Poznaniu. W obecności zaproszonych gości i reprezentantów firmy Huawei uruchomiony został superkomputer „Orzeł/Eagle”. To jeden z najbardziej wydajnych i najmocniejszych klastrów obliczeniowych w Polsce.

Wojciech Mendelak oddaje honory przed sztandarem.

W Komendzie Wojewódzkiej PSP wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg była gościem uroczystości zdania obowiązków Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu nadbrygadiera Wojciecha Mendelaka. Do czasu powołania nowego komendanta obowiązki będzie pełnił dotychczasowy zastępca st. bryg. Lech Janiak. 

Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda przy wspólnym stole z wicewojewodą.

Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda odwiedził Poznań i spotkał się w urzędzie wojewódzkim z wicewojewodą wielkopolskim Marleną Maląg.

Wojewoda z marszałkiem podczas posiedzenia WRDS.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w posiedzeniu prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Spotkanie było okazją do zaprezentowania stanowisk w sprawie planów zabezpieczenia i eksploatacji złóż węgla brunatnego w południowej Wielkopolsce.

Uczestnicy spotkania rozmawiają o tworzeniu map potrzeb zdrowotnych.

W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku, z inicjatywy Wiceministra Zdrowia Krzysztofa Łandy, odbyło się robocze spotkanie poświęcone wypracowaniu zasad współdziałania oraz tworzenia map potrzeb zdrowotnych.

Wiązanki kwiatów i zapalone znicze przy zbiorowej mogile żołnierzy AK.

Dzisiaj na Cmentarzu Tynieckim w Kaliszu, w imieniu wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, kierownik delegatury WUW w Kaliszu Anna Zarębska złożyła kwiaty na zbiorowej mogile żołnierzy Armii Krajowej, rozstrzelanych w 1945 roku. Uroczystości rocznicowe zorganizowane zostały przez Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kaliszu.

Strony