Archiwum wydarzeń - Październik 2012

Kilkudziesięciu uczniów oraz wolontariuszy wspólnie z wicewojewodą wielkopolskim Przemysławem Pacią porządkowało mogiły na poznańskiej Cytadeli w ramach akcji społecznej zorganizowanej po raz czwarty przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Warta.

90 słuchaczy XXII rocznika dziennego studium Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły w obecności wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci, zastępcy Komendanta Głównego PSP nadbrygadiera Marka Kowalskiego oraz rodziny i przyjaciół.

Wojewoda Piotr Florek otworzył w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wystawę poświęconą działalności poznańskiego lekarza okulisty Jana Grzeszkowiaka pt. „Trzeba kochać, żeby widzieć”. Wystawa dokumentuje wyjazdy i pracę doktora wśród Afrykańczyków.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek, wicewojewoda Przemysław Pacia i kurator oświaty Elżbieta Walkowiak wręczyli nauczycielom z całego województwa Krzyże Zasługi, Medale Komisji Edukacji Narodowej i Medale za Długoletnią Służbę. Dwudniowe uroczystości odbyły się w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza.

W Centrum Kongresowym Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu odbyło się jubileuszowe spotkanie z okazji XX-lecia działalności Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych. Gościem spotkania był wojewoda wielkopolski Piotr Florek. 

W Teatrze Muzycznym w Poznaniu, z udziałem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka, odbyły się Regionalne Obchody Dnia Łącznościowca. Podczas uroczystości najbardziej zasłużeni pracownicy uhonorowani zostali odznaczeniami państwowymi, resortowymi i odznakami. 

Od wielu miesięcy w Kościanie odbywają się zawody, mistrzostwa i turnieje z okazji 100-lecia sportu. Całoroczne, jubileuszowe zmagania sportowców podsumowano podczas uroczystej gali w Kościańskim Ośrodku Kultury. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek pogratulował wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju kościańskiego sportu.

Samorząd biegłych rewidentów świętuje 20-lecie istnienia. W uroczystości, która odbyła się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Milionowa kuchenka zjechała z taśmy produkcyjnej wronieckiej Amici. Z tej okazji gratulacje kierownictwu firmy oraz całej załodze złożył wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Po oficjalnej części uroczystości zorganizowanej w zakładzie, kilka tysięcy pracowników wraz z rodzinami świętowało jubileusz na stadionie Amici. Imprezę zakończył koncert Perfectu i pokaz sztucznych ogni.

Wystawa „Objazdowy Warsztat Form Fotograficznych”, którą w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego otworzył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia zainaugurowała Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury.

Od 2014 roku na tory wyjedzie 25 nowych wagonów, które w ciągu najbliższych 18 miesięcy wyprodukuje H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych z Poznania. Oficjalne podpisanie umowy nastąpiło z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie rozpoczęła rok akademicki pod nowym przewodnictwem - profesor Maciej Pietrzak przejął insygnia władzy rektorskiej. Z okazji inauguracji zajęć na uczelni, życzenia studentom, kadrze akademickiej i nowemu rektorowi przekazał wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Strony