Archiwum wydarzeń - Lipiec 2011

Mimo niesprzyjającej aury, tysiące osób pojawiło się na rynku w Jutrosinie, by wziąć udział w festynie i koncercie jubileuszowym z okazji 730-lecia istnienia miasta. Impreza rozpoczęła się od gier i zabaw dla najmłodszych.

Ujście, Gizałki, Żerków oraz powiaty średzki i leszczyński to kolejnych 5 samorządów, którym wojewoda wielkopolski Piotr Florek przekazał promesy finansowe na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Ponad 3,8 mln złotych przeznaczone zostanie na odbudowę infrastruktury zniszczonej podczas powodzi w ubiegłych latach.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek, zgodnie z postanowieniem prezydenta RP o nadaniu pośmiertnie Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski Wiesławowi Szwedowi, wręczył odznaczenie żonie zmarłego - Grażynie Barbarze Szwed. Order został przyznany za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy zawodowej oraz społecznej.

W Poznaniu zostały zainaugurowane 92. obchody Święta Policji w Wielkopolsce. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele p.w. św. Jerzego; delegacje złożyły kwiaty w hołdzie pomordowanym policjantom II RP województwa poznańskiego, otwarto również Salę Tradycji KWP.

W miniony weekend odbyły się Dni Ziemi Ponieckiej. Jako pierwsi na scenie pojawili się przedszkolacy, a zaraz po nich odbył się V Turniej Sołectw. Nie zabrakło również wielkiego parku rozrywki, zabaw z bajkowymi postaciami, zawodów Ponieckiego Bractwa Kurkowego w strzelaniu z wiatrówki oraz pokazów sekcji modelarskiej czy przejażdżek bryczkami.

Wijewiada

17-07-2011

W Wijewie, w powiecie leszczyńskim odbył się festyn gminny „Wijewiada”. Dopisała i pogoda i uczestnicy – najmłodsi mogli bawić się na wyspie piratów, dmuchanych zamkach czy trampolinach.

Mszą w Kościele Garnizonowym w Kaliszu rozpoczęły się obchody Święta Policji, w których uczestniczył wicewojewoda Przemysław Pacia, komendant wojewódzki policji, senatorowie przedstawiciele sejmu oraz władz samorządu. Przy tablicy upamiętniającej policjantów Ziemi Kaliskiej zamordowanych w 1940 roku z Miednoje wystawiona została warta honorowa, a po mszy delegacja policjantów i pracowników policji złożyła pod tablicą wiązankę kwiatów.

Od 7 do 9 lipca na stadionie Szamotulskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów w Castingu - odmiany wędkarstwa rzutowego, rozgrywanego na boisku w konkurencji rzutów do celu i na odległość, do którego zawodnicy używają wędek spinningowych z ciężarkiem na końcu żyłki.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia zapoznał się z przebiegiem prac renowacyjnych pierwszego polskiego czołgu Sherman Firefly, który odnawiany jest w zakładzie Artura Zysa.

Specjalną mszą świętą w intencji promowanych dziś absolwentów rozpoczęły się uroczystości wręczenia dyplomów 154 kadetom Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Na uroczystości obecny był wojewoda wielkopolski Piotr Florek, komendant główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz oraz posłowie.

Wojewódzki komisarz spisowy - wojewoda Piotr Florek i dyrektor Urzędu Statystycznego w Poznaniu Jacek Kowalewski podsumowali dziś działania spisowe na terenie województwa wielkopolskiego.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, jako pierwsza uczelnia w Polsce, współorganizuje XX Światowy Kongres Biznesu IMDA. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek oraz wicewojewoda Przemysław Pacia wraz z rektorem uniwersytetu przywitali wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, który wziął udział w otwarciu imprezy i wygłosił wykład inauguracyjny.

Strony