Archiwum wydarzeń - Kwiecień 2011

Od czwartku trwają w Poznaniu prace nad Największym Mazurkiem w Europie. 200 kg cukru, 100 kg mąki, 1400 jajek to tylko niektóre składniki przygotowywanego na Dzień Flagi ponad półtonowego wypieku. O przygotowaniach, recepturze i szczegółach uroczystości opowiedzieli dziś poznańscy mistrzowie sztuki cukierniczej: Eugenia Butka i Piotr Koperski oraz wicewojewoda Przemysław Pacia.

Po ponad stu latach powstanie nowy budynek sądowy w Poznaniu. Dziś odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego - aktu erekcyjnego pod siedzibę sądów powszechnych przy ulicy Kościuszki. W ceremonii uczestniczył minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oraz wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Nowa odmiana różowo-purpurowego tulipana, nad którą pracowano ponad 16 lat została zaprezentowana w czasie majówki "Dni drzwi otwartych. Tulipany witają" 1 maja w gospodarstwie ogrodniczym w Chrzypsku Wielkim. Tulipan został ochrzczony imieniem zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W majówce wzięły udział tłumy Wielkopolan, uczestniczył w niej także wicewojewoda Przemysław Pacia.

Szynki, balerony, kiełbasy nadal cieszą podniebienia i są bardzo popularne wśród Polaków. Wielu z nas nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu bez kotleta schabowego. O to by tych wysokiej jakości produktów nie zabrakło na stołach dbają producenci trzody chlewnej.

Państwa życiowa postawa i zasługi dla kraju budzą podziw i zasługują na najwyższe uznanie - powiedział wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczając dziś odznaczenia państwowe. Zasłużeni Wielkopolanie uhonorowani zostali Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Komandorskimi, Oficerskimi, Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski, Złotymi, Brązowymi Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę.

Święta tuż, tuż. Właśnie z okazji Wielkanocny w Dopiewcu, gdzie prowadzone są Warsztaty Terapii Zajęciowej "Promyk", zorganizowano wyjątkowe spotkanie. Uczestniczył w nim przyjaciel "Promyka" wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Z okazji świąt Wielkanocnych wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia zaprosił na tradycyjne spotkanie wicewojewodów, którzy przed nim pełnili tę zaszczytną funkcję. Spotkanie, które przebiegało w świątecznej atmosferze nie było wolne od wspomnień - uczestnicy dzielili się doświadczeniami związanymi z piastowaniem swoich urzędów.

Żeby szybciej transportować rannych i chorych do szpitala w Puszczykowie, strażacy z powiatu poznańskiego otrzymali dziś 3 zestawy oświetleniowe lądowisk tymczasowych. Pozwolą one przygotować miejsca dla śmigłowca ratunkowego w pobliżu miejsc katastrof i szybciej przewozić poszkodowanych. W uroczystym przekazaniu sprzętu zakupionego przez starostwo wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

- Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski to bodaj największy regionalny przedstawiciel środowiska samorządowego. Pragnę serdecznie pogratulować 20-lecia funkcjonowania i życzyć owocnych obrad. Tymi słowami wojewoda wielkopolski Piotr Florek powitał uczestników Zjazdu Przedstawicieli Członków SGiPW.

W jaki sposób można zostać dawcą szpiku? Czy trzeba mieć skończone 18 lat? Na czym polega pobieranie szpiku? Na te i mnóstwo innych pytań odpowiadali młodzieży wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia i członkowie Drużyny Szpiku. Spotkanie zorganizowane w ramach akcji społecznej „Podziel się życiem” odbyło się w Zespole Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu.

Przybyli ułani

18-04-2011

Dni Ułana to jedna z najstarszych imprez plenerowych w kraju. W odbywającym się w tym roku po raz 21. święcie 15 Pułku Ułanów Poznańskich uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Uroczystości organizowane są dla uczczenia 90. rocznicy nagrodzenia Pułku przez marszałka Józefa Piłsudskiego za dzielną postawę podczas wojny polsko-bolszewickiej.

Bajecznie kolorowe, ozdobione serwetkami i kwiatami, wypełnione po brzegi wędlinami, babkami, barankami z masła i pisankami - tak prezentują się kosze wielkanocne, zgłoszone do świątecznego konkursu. Prezentacja odbyła się w Klubie Sołeckim Mrowino - Cerekwica. W kapitule oceniającej kosze zasiadał wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Strony