O stereotypach, kompetencjach przyszłości i kobiecych liderkach – rozmawiano między innymi na konferencji „Kobiety przyszłości” w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Wydarzenie było skierowane głównie do młodych kobiet – uczennic klas absolwenckich oraz studentek, ale także do wszystkich tych, którzy chcą angażować się w kształtowanie postaw inkluzywnych w społeczeństwie.
Agata Sobczyk – wojewoda wielkopolska – zaprosiła do wzięcia udziału naukowczynie i specjalistki w swoich dziedzinach: prof. UAM dr hab. Iwonę Chmurę-Rutkowską reprezentantkę dwóch instytucji – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundacji Muzeum Historii Kobiet, dr Agnieszkę Jankowiak-Maik i Katarzynę Milewską (Dworaczyk) z Fundacji Muzeum Historii Kobiet, prof. dr hab. Grażynę Gajewską i prof. UAM dr hab. Natalię Walter z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Weronikę Brychcy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu oraz Karolinę Adamską z Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Na koniec wystąpień odbył się panel dyskusyjny z modułem Q&A. Była to okazja by wspólnie porozmawiać o problemach, spróbować odpowiedzieć na nurtujące młode osoby pytania oraz nawiązać cenne relacje.
W trakcie wydarzenia była możliwość zwiedzenia w holu głównym urzędu wystawy „SZYFRODZIEWCZYNY” zrealizowanej przez Centrum Szyfrów Enigma we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Projekt przedstawia wybitne kobiety, prekursorki w dziedzinie nauk matematycznych, filozoficznych, informatycznych, w kryptologii i służbach wywiadowczych w czasie II wojny światowej, a także prekursorki rewolucji cyfrowej. Wystawa przywraca im należną pamięć w społeczeństwie. Dodatkowo chętni mogli dowiedzieć się więcej na temat SZYFRODZIEWCZYN od kuratorki Katarzyny Kucharskiej. Wystawę na co dzień można zwiedzać za darmo w Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu.