Święto plonów, tak silnie zapisane w polskiej tradycji narodowej, to czas radości z owoców dobrze wykonanej pracy. Z okazji dożynek I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska złożyła wyrazy wdzięczności i uznania za całoroczny wysiłek rolnikom z Grzegorzewa, Leśnicy, Dąbroszyna i Kościelca.
Wymagająca praca rolników to znaczący wkład w narodową gospodarkę, bezpieczeństwo i dobrobyt Polaków. Rolnicy w szczególny sposób zdają sobie sprawę z tego, jak – mimo rozwoju innowacyjnych technologii – związani jesteśmy z ziemią i cyklem przyrody. Każdego roku czas dożynek przypomina nam, że zbierzemy w życiu tylko taki plon, jaki zasiejemy i o jaki z troską będziemy zabiegać.
Wicewojewoda Aneta Niestrawska odwiedzając między innymi Kościelec oraz Dąbroszyn, wiele czasu poświęciła na spotkania z mieszkańcami. W trakcie rozmów podkreśliła jak wielkie znaczenie ma każdy kto poświęcił się pracy nad tym, aby unowocześnić, rozwijać polską wieś oraz aby zachować tak ważne dla nas tradycje.
- Dla nas, którzy każdego dnia korzystają z rezultatów pracy zapobiegliwych, sumiennych i przedsiębiorczych wielkopolskich gospodarzy, to okazja do wyrażenia szczerej wdzięczności za wierność ziemi przodków i polski chleb – symbol urodzaju oraz codziennego, dobrego i uczciwego życia - zaznaczyła .
Następnym punktem odwiedzin była Gmina Grzegorzew gdzie odbywały się Diecezjalno -Powiatowo - Gminne dożynki oraz Leśnicę, gdzie Wicewojewoda Niestrawska dziękowała rolnikom za ich ciężką pracę. W każdej z odwiedzonych miejscowości, doceniając wytrwałość i ogrom włożonej pracy tych osób, wręczyła osobiste podziękowania skierowane dla kół gospodyń wiejskich, starostów i dla sołectw.
- W tym uroczystym dniu życzę każdemu z gospodarzy, by praca była źródłem dostatniego, pełnego społecznego szacunku życia i satysfakcji zawodowej, a codzienność upływała w rodzinnym szczęściu – przekonuje I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska.
Dożynki to była doskonała okazja do integracji, występu regionalnych zespołów, skosztowania kuchni polskiej i obcowania z tradycyjnymi zwyczajami kultury wiejskiej.