"Twarze Solidarności" to tytuł wystawy, którą w 29. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego otworzył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia w holu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. - Wśród gości jest wielu ludzi niezwykłych, którzy w czasach, gdy niemal wszystkich paraliżował strach, mieli odwagę przeciwstawić się władzy i walczyć o godność, szacunek i chleb - mówił wicewojewoda.
Wystawa jest próbą przybliżenia sylwetek osób, które tworzyły NSZZ Solidarność w Wielkopolsce. Pokazuje fenomen niezależnego związku zawodowego. Zawiera materiały ilustrujące powstawanie związku w zakładach pracy i na uczelniach. Otwarcie wystawy skupiło wielu uczestników wydarzeń 13 grudnia 1981 roku.
Ważnym punktem obchodów była msza święta, odprawiona w kościele oo. Dominikanów w intencji ofiar stanu wojennego i osób internowanych. Po mszy złożono kwiaty pod tablicą "Solidarności". Uroczysty pochód przeszedł pod Pomnik Poznańskiego Czerwca 1956 roku, gdzie studenci ułożyli znicze w formie napisu "13 grudnia 1981. Pamiętamy".