O idei dzielenia się z ludźmi najcenniejszym darem i pomaganiu opowiadał na spotkaniu z licealistami wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Wojewodę wspierali członkowie Drużyny Szpiku. - Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być dzisiaj z Wami. Jestem tu w podwójnej roli, jako absolwent „Marcinka” i członek Drużyny Szpiku - przywitał młodzież Przemysław Pacia.
Aula I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu wypełniła się młodzieżą. Uczniowie mieli dużo pytań. Pytali czy każdy może zostać dawcą szpiku? Czy rzeczywiście tak trudno znaleźć w Polsce dawcę? Na czym polega oddawanie szpiku? Na pytania odpowiadał Przemysław Pacia i członkowie Drużyny Szpiku. Zostało ono zorganizowane w ramach społecznej akcji „Podziel się życiem”. W spotkaniu wzięła też udział dyrektor szkoły Alina Chojnacka. Dużo emocji wywołała emisja filmu o małej Oli, która zachorowała na białaczkę. Film pokazuje, w jaki sposób można walczyć z tą chorobą a także propaguje idee oddawania szpiku. - Nie ma nic piękniejszego niż dawanie siebie innym. Bycie dawcą szpiku to taki właśnie dar. Jestem dawcą od dawna i wierzcie mi oddawanie szpiku nie boli - podkreślał wicewojewoda. Przemysław Pacia opowiadał też o transplantologii, którą od lat propaguje. Młodzieży pokazał swoje oświadczenie woli, czyli zgodę na pobranie narządów do przeszczepów po śmierci.
„Podziel się życiem” to projekt, w ramach którego Drużyna Szpiku odwiedza szkoły średnie i uczelnie wyższe na terenie Poznania i Wielkopolski. W ramach akcji chcą dotrzeć do jak największej liczby uczniów i propagować ideę oddawania szpiku.