Wydarzenia bieżące

Rządowe wsparcie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Wielkopolski

Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych to osoby, które pełnią nieocenioną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa naszych społeczności. W wielu niejednokrotnie krytycznych sytuacjach ochotnicy z jednostek OSP stanowią pierwszą linię obrony przed pożarami, katastrofami naturalnymi i wieloma zagrożeniami, z jakimi musimy się mierzyć. W tym tygodniu wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wręczył jednostkom z Wielkopolski promesy w ramach programów koordynowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Wspólne zdjęcie przy mapie

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał dziś w Siedlcu decyzję o zezwoleniu na realizację budowy obwodnicy miejscowości Żodyń w ciągu drogi krajowej nr 32. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030, w którym ujętych zostało osiem obwodnic wielkopolskich miast.

Dzięki rządowym środkom Gmina Kłodawa realizuje kolejne inwestycje

Oficjalnie oddane do użytku zostały ulice: Gruntowa, Lipowa i Klonowa, których budowa została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W wydarzeniu udział wzięła I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, która przekazała także gratulacje od Ministra - członka Rady Ministrów, sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych – Zbigniewa Hoffmanna.

wojewoda_wielkopolski  Michal Zielinski podczas briefingu prasowego

Od początku wojny w Ukrainie z punktu recepcyjnego na Międzynarodowych Targach Poznańskich skorzystało kilkanaście tysięcy obywateli Ukrainy. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami uchodźców od kwietnia będzie funkcjonował w dostosowanej do nich formie w budynku przy ul. Bukowskiej 27/29 w Poznaniu.

Strony