Wydarzenia bieżące

Od dziś rusza nowy rządowy program "Nowa Piątka". W uroczystym otwarciu kampanii informacyjnej uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Program zakłada wprowadzenie 500+ na każde dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych, obniżenie podatku PIT z 18 na 17% oraz wypłatę trzynastej emerytury.

W Poznaniu rozpoczęła się dwudniowa, naukowo-szkoleniowa konferencja "Poznańskie Spotkania Gastroenterologiczne". W uroczystym otwarciu, podczas którego wręczone zostały okolicznościowe medale, uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął dziś udział w odsłonięciu tablicy poświęconej patronowi wielkopolskich policjantów Wiktorowi Ludwikowskiemu. Uroczysty apel zainaugurowała msza święta w kościele garnizonowym. Po mszy, wojewoda wspólnie z komendantem wojewódzkim policji Piotrem Mąką, odsłonili pamiątkową tablicę umieszczoną na budynku Komendy Wojewódzkiej Policji przy ulicy Kochanowskiego w Poznaniu. 

Oficjalnie 13 marca rozpoczął się nabór w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W Wielkopolsce na całość programu jest aż 377 mln zł, z czego 105 mln trafi do samorządów po zatwierdzeniu listy z 2018 roku przez Prezesa Rady Ministrów. Pozostała kwota - tj. prawie 272 mln zł dedykowana jest na dofinansowanie inwestycji drogowych w 2019 roku.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył dziś w wideokonferencji wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Podczas konferencji omówione zostały tematy dotyczące wejścia w życie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej oraz ustaleniu przez wojewodów harmonogramów ostrych dyżurów.

Strony