Informacje prasowe

Program obchodów 80. rocznicy ludobójstwa katyńskiego

Rodzina 500+

26-06-2019

Rusza kampania informacyjna nowej odsłony programu Rodzina 500+

Już od 1 lipca rządowy program Rodzina 500+ zacznie obowiązywać w rozszerzonej formule. Świadczenie wychowawcze w nowej odsłonie będzie przysługiwało na wszystkie dzieci bez względu na dochody rodziny. W związku ze zmianami w programie wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w oficjalnej inauguracji kampanii informacyjnej w województwie wielkopolskim.

Stanowczo podkreślamy, że reforma oświaty została starannie przygotowana, a jej wdrażanie jest stale monitorowane. Zostały opracowane pełne analizy organizacyjne oraz finansowe skutków zmian.

Nowelizacja przepisów dotyczących ochrony zwierząt zwiększyła kary za nieuzasadnione zabijanie zwierząt i za znęcanie się nad nimi. Informator o nowej ustawie chroniącej zwierzęta został przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, kierowany przede wszystkim do policji, prokuratorów i sędziów, czyli osób odpowiedzialnych za egzekwowanie prawa. Może być on również pomocnym materiałem szkoleniowym dla innych podmiotów związanych z szeroko pojętym wymiarem sprawiedliwości.

Strony