Starszego specjalisty ds. kontroli placówek opiekuńczo-wychowawczych i ośrodków adopcyjno-opiekuńczych w Wydziale Nadzoru i Kontroli w Delegaturze w Koninie nr ref. 22/08

Biuletyn nr: 4/2008

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Dyrektor Generalny

poszukuje kandydatów na stanowisko:
starszego specjalisty
ds. kontroli placówek opiekuńczo-wychowawczych i ośrodków adopcyjno-opiekuńczych
w Wydziale Nadzoru i Kontroli w Delegaturze w Koninie nr ref. 22/08

Liczba lub wymiar etatu: 2

Główne obowiązki:

  • przeprowadzanie kontroli w jednostkach kontrolowanych,
  • dokonywanie w sposób obiektywny ustaleń kontroli oraz ich dokumentacja,
  • sporządzanie dokumentów określonych w procedurach kontrolnych,
  • rozpatrywanie zastrzeżeń do protokołu kontroli,
  • dokonywanie wstępnej oceny odpowiedzi na wystąpienia pokontrolne.

Wykształcenie:

  • wyższe magisterskie na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia lub politologia o specjalności profilaktyka społeczna i resocjalizacja.

Wymagania konieczne:

  • co najmniej trzyletni staż pracy w zawodzie pedagoga lub psychologa albo w zakresie resocjalizacji,
  • specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej,
  • znajomość przepisów dotyczących organizacji pomocy społecznej, w szczególności:
    • ustawy o pomocy społecznej i przepisów wykonawczych,
    • zasad funkcjonowania jednostek podlegających kontroli, to jest:
      • jednostek organizacyjnych pomocy społecznej (regionalnego ośrodka polityki społecznej, powiatowego centrum pomocy rodzinie, ośrodka pomocy społecznej, domu pomocy społecznej, placówek specjalistycznego poradnictwa w tym rodzinnego, placówek opiekuńczo-wychowawczych, ośrodków adopcyjno-opiekuńczych, ośrodków wsparcia i ośrodków interwencji kryzysowej),
      • urzędów gminy, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich w zakresie zadań pomocy społecznej,
      • podmiotów niepublicznych wykonujących zadanie z zakresu pomocy społecznej na podstawie umowy z organami administracji rządowej lub samorządowej,
      • placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przelwkle chorym lub osobom w podeszłym wieku, w tym prowadzonym na podstawie przepisów dotyczących działalności gospodarczej,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność poprawnego dokonywania ustaleń w toku kontroli i oceny,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność rozwiązywania problemów i organizacji pracy własnej,
  • umiejętność interpretowania danych pochodzących z dokumentów i sprawozdań,
  • umiejętność obsługi komputera (Microsoft Office) oraz korzystania z poczty elektronicznej i informatycznych systemów informacji prawnej,
  • umiejętność działania w sytuacjach stresowych.

Wymagania pożądane:

  • roczne zatrudnienie w placówce opiekunczo-wychowawczej lub ośrodku adopcyjno-opiekuńczym,
  • doświadczenie w kontroli w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej,
  • znajomość zasad gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • kopia pierwszych trzech stron dowodu osobistego lub kopia nowego dowodu osobistego,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • oświadczenia kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie,
  • oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo skarbowe popełnione umyślnie,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • życiorys i list motywacyjny,

Kopie innych dokumentów i oświadczenia:

Dokumenty należy składać lub przesyłać w terminie do:
25-02-2008
pod adresem:

al. Niepodległości 16/18
61-713 Poznań
z podaniem w ofercie nr ref. 22/08

lub składać osobiście w Kancelarii Głównej Urzędu, bud. B, parter p.023

Inne informacje:
Na rozmowę kwalifikacyjną zostaną zaproszone wybrane osoby.
Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.

Autor: Bogumiła Stanecka
Data utworzenia: 15.02.2008
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 10.01.2017 - 14:07