Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 2018 poz. 450, 650, 723 i 1365) i § 5 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 lutego 2011 r. w sprawie Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS (Dz. U. 2011, Nr 44, poz. 227), w związku z Uchwałą Nr 156/2016 Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2016 r., w sprawie Harmonogramu realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS na lata 2017 – 2021 Wojewoda Wielkopolski ogłasza otwarty konkurs ofert dla podmiotów uprawnionych, określonych w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na realizację programu pn:
Wsparcie finansowe anonimowych i bezpłatnych badań testowych w kierunku HIV wraz z poradnictwem okołotestowym w województwie wielkopolskim
Celem programu jest sfinansowanie co najmniej 500 testów przesiewowych w kierunku HIV, dla osób, którym zostanie udzielone anonimowe i bezpłatne poradnictwo przed i po teście.
I. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w 2018 roku
Maksymalna kwota środków w budżecie Wojewody Wielkopolskiego przeznaczona na wykonanie zadania wynosi 17 000 zł (słownie: siedemnaście tysięcy złotych 0/100).
II. Zasady przyznawania dotacji
- Podmiotami uprawnionymi do składania ofert są podmioty, których działalność statutowa obejmuje zadania w zakresie ochrony i promocji zdrowia.
- Postępowanie w sprawie przyznania dotacji odbywać się będzie w trybie otwartego konkursu ofert przy uwzględnieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
- Złożenie oferty na realizację zadania nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji. Wysokość przyznanej dotacji może być niższa od kwoty wnioskowanej w złożonej ofercie konkursowej.
- Oferta powinna być złożona zgodnie ze wzorem określonym w załączniku Nr 1 do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. 2016, poz. 1300), wraz z załącznikami:
- harmonogramem realizacji zadania publicznego,
- kalkulacją przewidywanych kosztów,
- sprawozdaniem merytorycznym i finansowym za ostatni rok,
- aktualnym odpisem z rejestru lub odpowiednio wyciągu z ewidencji lub innych dokumentów (nie starszych niż 3 miesiące) potwierdzających status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących.
- W przypadku złożenia ofert wspólnych należy dołączyć umowę partnerską.
- Ewentualne pełnomocnictwa niezbędne do reprezentowania podmiotu, należy złożyć wraz z dokumentami potwierdzającymi uiszczenie opłaty skarbowej, w przypadku podlegania.
Wszystkie wymagane załączniki muszą być oryginałami lub kopiami poświadczonymi za zgodność z oryginałem.
III. Termin i warunki realizacji zadania
- Realizacja zadania przewidziana jest do dnia 31 grudnia 2018 roku.
- Warunki realizacji zadania oraz sposób rozliczenia przyznanej dotacji określać będzie umowa zawarta między Wojewodą Wielkopolskim a wybranym oferentem. Ramowy wzór umowy określają przepisy rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r.
- W przypadku przyznania dotacji w kwocie niższej od wnioskowanej zleceniobiorca/ oferent aktualizuje ofertę uwzględniając zmiany w harmonogramie i kosztorysie właściwe do przyznanej dotacji.
IV. Termin i miejsce składania ofert
- Oferty można składać w Kancelarii Głównej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań, budynek B, pokój 025, w terminie od dnia 19.07.2018 r. do dnia 10.08.2018 r.
- Oferty należy składać w zaadresowanych kopertach z dopiskiem„Konkurs ofert 2018 – profilaktyka HIV/AIDS Wydział Zdrowia nie otwierać.”
- W przypadku nadesłania oferty pocztą, o dotrzymaniu terminu decyduje data stempla pocztowego.
- Oferta niezłożona we wskazanym terminie nie będzie objęta procedurą konkursową.
- Oferty konkursowe sporządzone nieczytelnie oraz niekompletnie zostaną odrzucone.
- Oferty złożone do konkursu nie podlegają uzupełnieniu ani korekcie po upływie terminu ich składania.
- W przypadku oczywistych omyłek pisarskich nie mających wpływu na treść oferty, oferenci będą wzywani do złożenia sprostowania.
V. Termin, tryb i kryteria stosowane przy wyborze oferty
- Wojewoda Wielkopolski Zarządzeniem powołuje Komisję konkursową do opiniowania złożonych ofert
- Przy wyborze ofert uwzględnione będą kryteria określone w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie:
- możliwość realizacji zadania publicznego przez organizację pozarządową lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3,
- przedstawienie kalkulacji kosztów realizacji zadania publicznego, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania,
- proponowana jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których organizacja pozarządowa lub podmioty określone w art. 3 ust. 3 Ustawy, będą realizować zadanie publiczne,
- uwzględnienie analizy i realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku organizacji pozarządowej lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3, które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne, biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.
- Po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty (ofert) Komisja przedstawia Wojewodzie Wielkopolskiemu do akceptacji protokół z oceny postępowania konkursowego.
- Decyzję o wyborze oferty (ofert) podejmuje Wojewoda Wielkopolski.
- Rozstrzygnięcie konkursu i jego wyniki zostaną opublikowane na stronach internetowych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
- W przypadku braku złożonych ofert oraz gdy żadna ze złożonych ofert nie spełnia wymogów zawartych w ogłoszeniu, konkurs zostaje unieważniony.
Wyniki otwartego konkursu ofert zostaną podane do publicznej wiadomości do dnia 17 września 2018 roku.
VI. Informacje o zrealizowanych przez organ administracji publicznej w roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert i w roku poprzednim zadaniach publicznych tego samego rodzaju i związanych z nimi kosztami, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości dotacji przekazanych organizacjom pozarządowym i podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 Ustawy
- Zgodnie z art. 13 ust. 2 pkt 7 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, Wojewoda Wielkopolski informuje, iż w bieżącym roku nie realizowano zadań, o których mowa w niniejszym ogłoszeniu.
- W 2017 roku zrealizowano ww. zadanie na kwotę 17 000 zł (słownie: siedemnaście tysięcy złotych 0/100).
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 61 854 1996.