Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał 4 zarządzenia zastępcze w sprawie nadania nowych nazw ulic w Opalenicy, Krzywiniu, Nowych Skalmierzycach i Kąkolewie. Nazwy zmienione zostały na podstawie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.
Dotychczasowe ulice 25 stycznia w Nowych Skalmierzycach i 26 stycznia w Opalenicy nawiązywały do dat wkroczenia do tych miejscowości Armii Czerwonej. Nawiązując do dotychczasowego zagospodarowania terenu, czyli bliskości skweru poświęconego papieżowi w Nowych Skalmierzycach i sąsiedztwu parafii w Opalenicy - obu ulicom nadane zostało imię Jana Pawła II.
Wojewoda wielkopolski nadał jednej z ulic w Kąkolewie (do tej pory 28 stycznia) imię podporucznika Wacława Andrzejewskiego. Andrzejewski, były oficer armii niemieckiej, czynnie uczestniczył w Powstaniu Wielkopolskim. Ochotniczo wstąpił w szeregi powstańcze i organizował ochotniczą kompanię w Kopaszewie, którą podczas powstania dowodził. Brał udział w walkach w powiecie leszczyńskim. Po zakończeniu Powstania Wielkopolskiego został napadnięty i zabity w latach Kąkolewskich przez niemieckie oddziały straży granicznej.
W Krzywiniu ulicę swego imienia otrzyma Mieczysław Galica. Mieszkaniec podkrzywińskiego Bielewa był żołnierzem Armii Krajowej, wcześniej walczył podczas operacji nadgranicznych, brał udział w działaniach ruchu oporu na terenie Podhala. Pod pseudonimem „Żak” otrzymał przydział do Inspektoratu AK Nowy Sącz, gdzie działał do 1942 roku. Następnie został przeniesiony do Mińska Mazowieckiego, gdzie z żoną i córką mieszkał do końca wojny. Po wojnie został jednym z inicjatorów powołania Gminnej Spółdzielni w Krzywiniu. Prześladowany i przesłuchiwany po tym, jak w 1948 roku ujawnił się jako były żołnierz AK, zmarł na skutek obrażeń odniesionych podczas aresztowania w 1950 roku przez Urząd Bezpieczeństwa z Kościana. Pośmiertnie odznaczony został Krzyżem Armii Krajowej.
Nazwy ulic ustalone zostały przez powołany przez wojewodę wielkopolskiego w lipcu ubiegłego roku zespół, który zweryfikował wszystkie nazwy ulic w Wielkopolsce. Zarządzenie zastępcze wojewody wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.