Terenowe Punkty Paszportowe

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek aneksował umowy w sprawie funkcjonowania Terenowych Punktów Paszportowych w Szamotułach i Nowym Tomyślu. Decyzja wojewody oznacza, że mieszkańcy tych dwóch powiatów nadal będą mogli złożyć wnioski o wydanie dokumentów paszportowych na miejscu, bez konieczności wyjazdu do Poznania.

Wzrastająca z roku na rok liczba składanych wniosków paszportowych w całej Wielkopolsce oraz duże zapotrzebowanie społeczne na utrzymanie działalności terenowych punktów paszportowych w Szamotułach i Nowym Tomyślu były głównym powodem podjęcia przez wojewodę decyzji o przedłużeniu ich działalności.

Od początku roku do końca listopada br. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przyjął 101 tys. wniosków paszportowych. W porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku liczba ta wzrosła o 18 proc. (86 tys. wniosków). Wzrost statystyk dotyczących obsługi paszportowej odnotowują także funkcjonujące w województwie terenowe punkty paszportowe. W Nowym Tomyślu przyjęto w tym roku (1.01-30.11.2012 r.) 5.160, a w Szamotułach 3.600 wniosków. Podpisane porozumienia wojewody ze starostami szamotulskim i nowotomyskim mają charakter bezterminowy.

Dotychczasowe umowy obowiązywały do grudnia tego roku.

Działające w Gnieźnie, Ostrowie Wielkopolskim, Nowym Tomyślu oraz Szamotułach terenowe punkty paszportowe są komórkami organizacyjnymi Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Obsługują osoby na stałe zameldowane na terenie województwa. Oprócz Wydziału Spraw Obywatelskich w Poznaniu oraz czterech TPP, wszystkie formalności związane ze złożeniem wniosku oraz wydaniem paszportu można załatwiać w delegaturach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego: Koninie, Lesznie, Pile i Kaliszu.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 12.12.2012
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 06.02.2018 - 09:11