Co to znaczy być wolontariuszem? Czy marzenia się spełniają? Dlaczego pieski nie lubią, gdy im się patrzy w oczy? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Hipolita Cegielskiego podczas II Poznańskiego Dnia Korczaka. Gościem wydarzenia był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.
Tegoroczny Dzień Korczaka zorganizowany został pod hasłem „Dobre uczynki”, nawiązującym do tytułu książki Joanny Krzyżanek, którą dzieciom czytała sama autorka.
Z uczniami spotkał się też Przemek Kowalik, który na wózku przejechał całą Europę. Opowiadał o tym, że warto mieć marzenia i jak to jest być wolontariuszem Hospicjum Palium. W szkole pojawili się też wolontariusze z Drużyny Szpiku oraz Fundacji Irma wraz ze swoimi czworonogami. Na co dzień pieski z Fundacji pomagają w ratowaniu ludzi. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak powinni zachowywać się, gdy spotkają nieznajomego psa.
Z okazji Dnia Korczaka zainaugurowany został społeczny program dla szkół i przedszkoli pt. „Mały Wolontariat”, objęty patronatem wicewojewody wielkopolskiego i wielkopolskiego kuratora oświaty Elżbiety Walkowiak. Program skierowany jest do wielkopolskich szkół i przedszkoli. W ramach projektu realizowanego od września 2013 roku przez firmę ENEA dzieci i młodzież będą brać udział w działaniach rozwijających wrażliwość społeczną i odpowiedzialność za otaczający świat.
W Dniu Korczaka odbyła się również prezentacja dobrych praktyk wolontariatu dzieci i młodzieży, spotkania z ciekawymi ludźmi, wolontariuszami i nauka udzielania pierwszej pomocy.