Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Gminy Rychtal

Z okazji uroczystej sesji Rady Miejskiej Gminy Rychtal przekazuję wszystkim Państwu serdeczne gratulacje i wyrazy uznania – mówiła I wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Gminy Rychtal.

1 stycznia br. na mocy rozporządzenia Rady Ministrów miejscowość Rychtal odzyskała prawa miejskie. Z tej okazji 22 marca br. odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Gminy Rychtal. W wydarzeniu udział wzięła Karolina Fabiś-Szulc – wicewojewoda wielkopolska.

Miasto już wcześniej posiadało prawa miejskie, w latach 1294-1934. Rychtal należy do powiatu kępińskiego. W jego okolicy znajdują się m.in. Rezerwat przyrody Studnica oraz  występuję sosna rychtalska. Dawniej w miejscowości istniała fabryka organów Bacha. Wyprodukowane ówcześnie instrumenty do dziś brzmią w wielu świątyniach w Polsce. Największe z nich znajdują się w kościele św. Marcina w Kępnie.

Prawa miejskie to prestiż, ale przede wszystkim – nowe możliwości rozwoju. Jestem przekonana, że Rychtal jako miasto będzie nadal dynamicznie się rozwijać, stając się ważnym ośrodkiem w tej części Wielkopolski – dodała wicewojewoda.

Przemowa wicewojewody podczas sesji rady w RychtaleUroczysta Sesja Rady Miejskiej Gminy RychtalZdjęcie grupowe radnych i zaproszonych gościZdjęcie grupowe radnych i zaproszonych gości

Autor: Karina Antczak
Data utworzenia: 22.03.2024
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 25.03.2024 - 13:48