Regionalne Centrum Kompetencyjne Czołgów Abrams w Poznaniu już otwarte

Treść archiwalna

Utworzenie Regionalnego Centrum Kompetencyjnego Czołgów Abrams w Poznaniu to ważny wkład w umacnianie pokoju w Europie Środkowo-Wschodniej i wyraźny sygnał jedności i solidarności sił sprzymierzonych – mówiła wojewoda Agata Sobczyk podczas uroczystości otwarcia Regionalnego Centrum Kompetencyjnego czołgów Abrams w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych w Poznaniu.

W 2022 r. została zawarta umowa na dostawę czołgów Abrams M1A2 SEPv3 wraz ze sprzętem towarzyszącym, pakietem logistycznym i szkoleniowym, w które Wojsko Polskie zostanie wyposażone. Pierwsze dostawy czołgów Abrams M1A2 SEPv3 będą zrealizowane do końca 2024 r., zaś całość zostanie przekazana do 2026 roku.

Z dużą satysfakcją przyjmuję otwarcie Regionalnego Centrum Kompetencyjnego Czołgów Abrams właśnie w stolicy Wielkopolski. Wszystkim osobom, które pracują przy tym projekcie, życzę zasłużonej satysfakcji i dumy – podkreślała wojewoda.

wojewoda raz z zaproszonymi gośćmi podczas uroczystości otwarciaPrzykładowy czołg AbramsOkolicznościowe przemowy podczas uroczystościPrzemawia ambasador USA Mark BrzezinskiPrzemawia wojewoda wielkopolska Agata SobczykUroczyste przecięcie wstęgiwpis wojewody do księgi pamiątkowejwywiad wojewody z telewizją WTKwywiad wojewody z telewizją TVN 24kurtuazyjne rozmowy wojewody z polkimi żołnierzami

Autor: Karina Antczak
Data utworzenia: 20.02.2024
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 19.06.2024 - 07:55