Przedłużenie włączenia OSP Luboniek do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego

Treść archiwalna

W uroczystej atmosferze, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Luboniek, wręczono decyzję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej dotyczącą włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na kolejnych 5 lat. Wśród zaproszonych gości znalazła się również I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy to kluczowy element organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, skoncentrowany na ratowaniu życia, zdrowia, mienia oraz środowiska. Działania systemu obejmują prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń.

- Chciałabym przede wszystkim podkreślić ogromne zaangażowanie i wkład Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubońku w rozwijanie lokalnego pożarnictwa. Otrzymanie decyzji o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na kolejne 5 lat jest nie tylko zaszczytem dla Państwa jednostki, ale także dowodem na Wasze wyjątkowe poświęcenie w służbie społeczeństwu – powiedziała wicewojewoda Niestrawska.

W trakcie uroczystości przekazano także wsparcie finansowe i sprzęt dla innych jednostek OSP w regionie. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej
w Chodowie otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. zł na zakup niezbędnego sprzętu. Jednostka OSP w Przedczu, która aspiruje do włączenia się w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, otrzymała 4 radiotelefony Hytera o łącznej wartości 10 tys. zł. Z kolei OSP Luboniek doczekała się spalinowej piły tarczowej, niezbędnej do działań ratowniczych.

- Cieszę się, że podczas tego wydarzenia mogłam przekazać Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z jednostki  OSP Chodów i jednostce   OSP Przedecz promesy na  wsparcie działalności oraz dodatkowy sprzęt dla  OSP Lubonie – mówiła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska

Decyzja o włączeniu OSP Luboniek do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na kolejne 5 lat oraz wsparcie udzielone innym jednostkom to kroki w kierunku wzmocnienia lokalnych działań ratowniczych i pożarniczych. To także dowód na to, że zaangażowanie społeczności lokalnej, władz wojewódzkich oraz ochotników pożarników jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony obywateli.

OSP Luboniek i inne jednostki OSP w regionie mogą teraz kontynuować swoją służbę na jeszcze wyższym poziomie, przy wsparciu całego społeczeństwa i władz wojewódzkich. To ważny krok na drodze do poprawy bezpieczeństwa naszej społeczności i regionu.

Autor: Kamil Pacholczyk
Data utworzenia: 10.10.2023
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 11.01.2024 - 11:25