Kolejne dotacje na wielkopolskie drogi

Treść archiwalna

Kolejnych 16 samorządów gminnych i powiatowych z Wielkopolski otrzymało dziś dotacje wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna w ramach programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej oraz programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019.

Łączna kwota, która z obu programów trafia do wielkopolskich samorządów, tylko w tym roku wyniosła 100 mln 790 tys. zł. - Ta kwota jest dowodem na to, że nasz rząd prowadzi politykę aktywną i realną. My nie obiecujemy. My po prostu pracujemy - kierujemy miliony złotych z budżetu państwa do waszych gmin i powiatów. I Państwo w swoich gminach i powiatach to odczuwacie. A przede wszystkim odczuwają to wasze budżety i wasi mieszkańcy. Dlatego aktywnie budujemy naszą Wielkopolskę i realnie odpowiadamy na potrzeby samorządów i lokalnych społeczeństw - mówił wojewoda podczas uroczystego podpisania umów.

Dotacje trafiły do kolejnych trzech powiatów. W ramach inwestycji prowadzonej przez powiat poznański o wartości 15 mln zł i dotacji 3 mln zł rozbudowana zostanie droga powiatowa w miejscowościach Gądki, Robakowo i Dachowa w gminie Kórnik na długości pond 2 km. Rozbudowana droga na odcinku pierwszym łączy drogę ekspresową S11 i drogę wojewódzką nr 434 do ronda w miejscowości Robakowo. Odcinek drugi znajduje się w miejscowości Dachowa.

Dziś umowy na dofinansowanie inwestycji popisali także samorządowcy z powiatu kaliskiego (przebudowa drogi powiatowej na odc. Morawin - Szadek oraz dróg powiatowych w miejscowościach: Żydów, Borek, Chełmce, Porwity i Wolica), leszczyńskiego (przebudowa drogi powiatowej Boszkowo Letnisko - Włoszakowice) oraz gmin: Obrzycko (miasto i gmina), Rawicz, Wysoka, Leszno, Blizanów, Budzyń, Czempiń, Czerwonak, Koźminek, Kraszewice, Krotoszyn, Turek.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 18.09.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 08.10.2018 - 08:25