Szybki i bezpłatny internet dla wielkopolskich szkół

Treść archiwalna

Dyrektorzy z ponad pięćdziesięciu szkół z Poznania i powiatu poznańskiego zawarli dziś umowy z NASK - Państwowym Instytutem Badawczym na podłączenie placówek do szybkiego internetu o przepustowości minimum 100 Mb/s. W uroczystości udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Malag.

- Bardzo się cieszę, że to właśnie u nas w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisywane są umowy na realizację wspólnego projektu Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkoły będą wyposażone w szerokopasmowy internet, będzie to bezpieczne okno na świat - mówiła podczas spotkania wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Dzięki zawartym umowom wielkopolskie placówki znajdą się w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli publicznej sieci telekomunikacyjnej. W jej ramach NASK Państwowy Instytut Badawczy zapewni szkołom dostęp do szybkiego internetu, wdroży system bezpieczeństwa i treści edukacyjne, które zostaną wykorzystane w procesie nauczania umiejętności informatycznych. Umowy na realizację projektu z dyrektorami szkół podpisywał doradca wiceprezesa Rady Ministrów Stanisław Derehajło.

Realizację inwestycji zaplanowano na 30 września 2018 roku, natomiast do końca 2020 roku podłączonych ma zostać około 3 tysięcy szkół województwa wielkopolskiego.

Głos zabiera doradca wiceprezesa Rady Ministrów Stanisław Derehajło.Na zdjęciu uczestnicy uroczystości. Moment podpisania umowy.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 28.08.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 11.09.2018 - 07:40