Premier Mateusz Morawiecki w Wielkopolsce

Treść archiwalna

Prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki spotkał się w Dęborzycach, Poznaniu oraz Koziegłowach z wielkopolskimi przedsiębiorcami i mieszkańcami regionu. Premier podczas spotkań mówił między innymi o wpływie polskich przedsiębiorców na rozwój gospodarczy. Szefowi rządu w wizycie towarzyszył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wielkopolscy parlamentarzyści.

Premier wizytę rozpoczął od spotkania w zakładzie WObit w Dęborzycach koło Pniew. Zwracając się do przedsiębiorców Mateusz Morawiecki omówił propozycje zawarte w Konstytucji Biznesu stanowiącej pakiet ustaw upraszczających przepisy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nie zabrakło również odniesień do polityki fiskalnej rządu. – Od 1 stycznia 2019 r. dla przedsiębiorców obniżymy podatek CIT z 15% na 9%. To jeden z najniższych podatków w Europie – mówił szef rządu.

Po zakończonym spotkaniu premier Mateusz Morawiecki złożył wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Pniewach.

Następnie prezes rady ministrów udał się do Poznania, gdzie w sali Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej odpowiadał na pytania mieszkańców stolicy Wielkopolski. Do najważniejszych zapowiedzi należało wprowadzenie zmian w płaceniu składek ZUS, szczególnie ważnych dla małych przedsiębiorców. Według zapisów nowelizowanego prawa osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, których dochody nie przekraczają 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia będą mogły płacić niższe, proporcjonalne do uzyskiwanego przychodu składki na ubezpieczenie społeczne.

Ostatnim punktem wielkopolskiej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego było spotkanie z mieszkańcami Koziegłów w Centrum Kultury i Rekreacji.

Fot. Joanna Szczechowska

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 27.07.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 28.08.2018 - 09:45