Kampania informacyjna "Dobry Start"

Treść archiwalna

Trwa prowadzona przez wojewodę wielkopolskiego kampania informacyjna dotycząca rządowego programu "Dobry Start". O założeniach nowego programu mówił podczas spotkania z samorządowcami w siedzibie delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lesznie Łukasz Krysztofiak - dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Podobne spotkanie poprowadzone przez Monikę Donke-Cieślewicz, zastępcę dyrektora Wydziału Polityki Społecznej WUW odbyło się 18 czerwca w Pile.

W ramach programu każde uczące się dziecko, począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej, otrzyma jednorazowe świadczenie w wysokości 300 złotych. "Dobry Start", obok programów Rodzina 500 plus i Maluch plus, stanowi element długofalowej polityki rodzinnej rządu.

Kolejne zaplanowane spotkania z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego odbędą się w Koninie oraz Kaliszu. Z uwagi na duże zainteresowanie, spotkania w Koninie i w Kaliszu odbędą się dwukrotnie w ciągu tego samego dnia.

Uczestnicy spotkania siedzą na sali. Uczestnicy spotkania siedzą na sali.

Autor: Łukasz Krysztofiak
Data utworzenia: 19.06.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 10.07.2018 - 08:20