Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej. Jednym z wiodących tematów spotkania były przygotowania do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Pełnomocnik wojewody do spraw obchodów rocznicowych Przemysław Terlecki przedstawił działania podejmowane przez Urząd Wojewódzki w celu uczczenia patriotycznych rocznic.

Głos w tej sprawie zabrał również wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann: - Mamy ten przywilej, którego inni już mieć nie będą. Mam na myśli możliwość obchodzenia dwóch wielkich rocznic. Nie możemy uczynić z Powstania Wielkopolskiego wyłącznie wydarzenia lokalnego. Społeczeństwo powinno otrzymać sygnał jak ważne powstanie było dla polskiej państwowości - mówił wojewoda.

W dalszej części posiedzenia Łukasz Krysztofiak, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej, przedstawił informację na temat integracji środowisk kombatanckich i działań wojewody w tym zakresie.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 10.05.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 25.05.2018 - 09:20