Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami

Treść archiwalna

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się dziś narada koordynacyjna wojewodów. W spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim oraz ministrami uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Podczas spotkania premier poinformował, że w tym roku rząd przeznaczy znacząco większe środki na wsparcie infrastruktury lokalnej. - Drogi lokalne wymagają remontu, odbudowy oraz nowych inwestycji. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, które należy do Państwa zadań, dlatego życzę powodzenia w realizacji tej ważnej części rozwoju lokalnego - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Jak zapowiedział podczas narady z wojewodami prezes rady ministrów, rząd przeznaczy na rozwój dróg lokalnych dodatkowe 500 mln zł. Część z tej kwoty trafi do Wielkopolski. - Na inwestycje drogowe w naszym województwie przeznaczymy w tym roku dodatkowe 40 mln 268 tys. zł. O szczegółach rządowego programu poinformuję jutro na specjalnej konferencji prasowej - powiedział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.   

Rozmawiano także na temat realizacji rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

Narada wojewodów z premierem i ministrami.Premier wita się z wojewodami.

Foto: KPRM

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 20.03.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 18.04.2018 - 11:55