Wojewoda z wizytą w EC Karolin

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył wizytę w elektrociepłowni Karolin należącej do spółki Veolia Energia Poznań. Podczas spotkania zapoznał się ze strategią firmy na najbliższe lata oraz zwiedził elektrociepłownię.

- Veolia to jeden z filarów zapewniających bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju. Takie wizyty jak ta pozwalają szerzej spojrzeć na kwestię produkcji energii w naszym regionie. Myślę, że na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne dla mieszkańców Poznania, a także innych wielkopolskich miast, jest prawidłowe funkcjonowanie podmiotów gwarantujących mieszkańcom dostęp do energii cieplnej - komentuje Zbigniew Hoffmann. Wojewoda został zapoznany ze strategią rozwoju firmy, ze szczególnym uwzględnieniem wdrażania nowoczesnych rozwiązań.

Veolia jest jednym z czołowych dostawców usług w zakresie zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. Grupa Veolia w Polsce zatrudnia około 4500 pracowników. Tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska. Prowadzi działalność w 75 miastach, w tym w 41 zarządza sieciami ciepłowniczymi.

Wojewoda na spotkaniu z kierownictwem Karolin - Veolia.Wojewoda na spotkaniu z kierownictwem Karolin - Veolia.Wojewoda zwiedza elektrociepłownię Karolin.Wojewoda zwiedza elektrociepłownię Karolin.

Foto: Veolia

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 26.02.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 14.03.2018 - 09:25