Spotkanie noworoczne z korpusem konsularnym

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podziękowała dziś przedstawicielom korpusu konsularnego za całoroczną pracę podczas dorocznego spotkania noworocznego. Wraz z dyrektorem generalnym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i dyrektorem Gabinetu Wojewody podsumowała też ostatnie miesiące wspólnych działań. 

Wicewojewoda wielkopolski zwróciła uwagę na to, że rozpoczynający się rok jest dużym wyzwaniem dla kraju i Wielkopolski. Mija właśnie setna rocznica zaistnienia Polski na arenie międzynarodowej jako niepodległego kraju, a także zbliża się stulecie Powstania Wielkopolskiego - jednego z najważniejszych wydarzeń, które do tego doprowadziły.

W imieniu dyplomatów o tegorocznych planach i zadaniach opowiedział dziekan poznańskiego korpusu konsularnego, konsul honorowy Wielkiej Brytanii Włodzimierz Walkowiak. Wielkopolska jest w tej chwili jednym z tych województw, w którym z uwagi na stabilność i rozwój gospodarki o pracę stara się najwięcej obcokrajowców.

W stolicy województwa na stałe działają placówki konsularne między innymi: USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji, Meksyku, Węgier czy Danii. Obywatele wielu krajów znajdują też pomoc konsularną w placówkach w sąsiednich województwach.

Obecni na spotkaniu goście. Wystąpienie wicewojewody. Obecni na spotkaniu goście. Wystąpienie konsula honorowego Wielkiej Brytanii Włodzimierza Walkowiaka.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 30.01.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 27.02.2018 - 13:05