W Kępnie i Ostrzeszowie rozmawiano o wielkopolskiej wsi

Treść archiwalna

W Kępnie i Ostrzeszowie odbyły się kolejne spotkania w ramach drugiej edycji projektu „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”. Celem spotkań jest omówienie zagadnień najczęściej pojawiających się w rolnictwie. W rozmowach uczestniczą przedstawiciele agend rządowych zajmujących się tematyką agrarną, rolnicy oraz mieszkańcy wsi. W spotkaniach uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Przedstawiciele instytucji publicznych odpowiadali na pytania dotyczące środków unijnych na modernizację gospodarstw rolnych oraz tzw. premię dla młodych rolników, która stanowi jedno z działań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nie zabrakło także zagadnień związanych z działalnością Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz zmian legislacyjnych z zakresu świadczeń i ubezpieczeń społecznych rolników.

Spotkania w ramach cyklu „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” odbywają się we wszystkich powiatach województwa wielkopolskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Uczestnicy spotkania siedzą przy stole. Głos zabiera wicewojewoda. Uczestnicy spotkania.

Foto: ARiMR

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 24.01.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 20.02.2018 - 11:48