Dobra szkoła - zmiany w oświacie

Treść archiwalna

Dobro ucznia, mniejsze szkoły bliżej miejsca zamieszkania i poprawienie jakości kształcenia - takie są cele reformy systemu edukacji. Założenia i harmonogram zmian przedstawił dziś na konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

- Zmiana i poprawa polskiego systemu edukacji jest jednym z priorytetów rządu premier Beaty Szydło. To trudna, ale potrzebna i bardzo ważna reforma. Zmiany w oświacie wejdą w życie od stycznia 2017 roku a reforma zostanie wdrożona w szkołach od 1 września 2017 roku, niemniej chcemy, żeby już teraz informacje o projektowanych zmianach dotarły do uczniów, rodziców i nauczycieli - mówił wojewoda.

Z inicjatywy wojewody zainicjonowane zostały spotkania z przedstawicielami oświaty, samorządowcami, dyrektorami samodzielnych gimnazjów, a także przedstawicielami rad pedagogicznych. Debaty, w których uczestniczyli wojewoda Zbigniew Hoffmann, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg oraz wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska i wicekurator Krzysztof Błaszczyk zostały zorganizowane we wszystkich regionach Wielkopolski.

Po kampanii samorządowcy kierują zaproszenia do Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty w celu omówienia projektowanej sieci szkół. - Samorządowcy chcą współpracy i zależy im także na zatrudnieniu nauczycieli - mówiła wicewojewoda Marlena Maląg. Katastrofalna wręcz sytuacja demograficzna kraju spowodowała, że obecnie na jednego nauczyciela w gimnazjum przypada jedynie 19 uczniów. Zależy nam na zatrudnieniu nauczycieli, ale najważniejsze jest też dobro dziecka - dodała.

Ministerstwo Edukacji Narodowej, w ramach prowadzonej kampanii informacyjnej, na stronie www.reformaedukacji.men.gov.pl udostępniło numery telefonów w sprawie pytań dotyczących reformy oświaty. Do kontaktu w sprawie reformy udostępniono także adres mailowy reformaedukacji@men.gov.pl

Foto: Joanna Szczechowska

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 10.11.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 28.11.2016 - 11:58