Wspólny komunikat organizacji polskich działających w Rzeszy, opowiadających się jawnie za niepodległością Polski: „Tylko zjednoczenie wszystkich części narodu osiadłych na ziemiach polskich w jedną całość, wyposażoną w pełnię praw państwowych, stanowić może rękojmię trwałego przymierza narodów”.
W wagonie marszałka Francji Ferdynanda Focha na stacji Rethondes pod Compiègne, delegacja niemiecka podpisała warunki zwieszenia broni. Od godziny 11.00 miały zostać przerwane wszystkie działania wojenne. Nie wspomniano o terenach byłego zaboru pruskiego.
Cesarz Karol I, ostatni władca Cesarsko-Królewskich Austro-Węgier zrzekł się praw monarszych w Austrii. Był to formalny koniec I Wojny Światowej.
W tym dniu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo nad tworzącą się armią polską.
Rada Robotniczo-Żołnierska w Poznaniu zwołała posiedzenie, podczas którego odwołano ze stanowiska nadburmistrza miasta Ernsta Wilmsa. Pierwszym polskim nadburmistrzem Poznania został prawnik, Jarogniew Drwęski.
W Poznaniu utworzono Radę Robotniczą, wkrótce połączoną z Radą Żołnierską w Wydział Wykonawczy Rady Robotniczo-Żołnierskiej w Poznaniu.
Komitet Obywatelski przekształcono w Radę Ludową pod przewodnictwem dr. Czesława Meissnera.
Prof. dr Heliodor Święcicki – prezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, podjął inicjatywę utworzenia Komisji Organizacyjnej Uniwersytetu Poznańskiego.