Trwają zapisy na szczepienia pracowników żłobków i klubów dziecięcych oraz pieczy zastępczej

Do środy (10 lutego br.) trwają zapisy na szczepienia opiekunów w żłobkach, klubach dziecięcych, dziennych opiekunów, a także pracowników placówek pieczy zastępczej. - Bardzo zależy nam, by osoby na co dzień stykające się z dużą liczbą dzieci, były bezpieczne. Szczepienia tej grupy mają rozpocząć się już w najbliższy piątek - informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

To dzięki inicjatywie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej chętni opiekunowie w żłobkach, klubach dziecięcych, dzienni opiekunowie, a także pracownicy placówek pieczy zastępczej będą szczepieni w pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień.

- Zapisy na szczepienia dla tej grupy ruszyły w poniedziałek i potrwają do środy 10 lutego. Sami pracownicy nie muszą się nigdzie rejestrować - wystarczy, że zgłoszą chęć poddania się szczepieniu dyrektorowi placówki, a ten w ich imieniu dokona zgłoszenia. Szczepienia tej grupy rozpoczną się już w najbliższy piątek - mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W formularzu udostępnionym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa należy wskazać podstawowe dane podmiotu, dyrektora placówki oraz pracowników zgłaszających się na szczepienia (wraz z numerami PESEL). Należy wskazać również powiat, w którym działa placówka - system automatycznie przypisze daną placówkę do odpowiedniego szpitala węzłowego, gdzie odbędzie się szczepienie. Takie szpitale funkcjonują w każdym powiecie.

Formularz jest dostępny pod adresem: https://szczepieniazlobki.rcb.gov.pl

Autor: MRiPS
Data utworzenia: 09.02.2021
Osoba publikująca: Anna Czuchra
Data publikacji: 09.02.2021 - 15:15
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 26.08.2021 - 14:57