Rondo Rataje. Sprostowanie do informacji prasowej z portalu poznan.pl

Treść archiwalna

W związku z informacją podaną przez portal poznan.pl w sprawie przebudowy Ronda Rataje (cyt. „(…) wydłużyła się procedura prowadzonych przez wojewodę wielkopolskiego postępowań administracyjnych”) informujemy, że decyzja została wydana niezwłocznie po dostarczeniu przez pełnomocnika prezydenta Miasta Poznania dokumentów. Ostatnie uzupełnienie dokumentów odbyło się 29 lipca br., a decyzja z rygorem natychmiastowej wykonalności została wydana dzień później - zgodnie z prawem w tym dniu mogły rozpocząć się prace. 

Wniosek złożony przez pełnomocnika prezydenta Miasta Poznania był kilkukrotnie uzupełniany - m.in. w styczniu, kwietniu, czerwcu i lipcu. Ostatnie uzupełnienie datowane jest na 29 lipca 2020 roku, a decyzja została wydana dzień później - 30 lipca.

Decyzja wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestycja mogła ruszyć już 30 lipca. W związku z tym wojewoda wielkopolski jeszcze w lipcu zakończył postępowanie administracyjne i nie miał wpływu na opóźnienie prac, które rozpoczęły się w sierpniu 2020 r.

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 20.08.2020
Osoba publikująca: Anna Czuchra
Data publikacji: 20.08.2020 - 09:55
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 12.07.2021 - 09:20