Orkan Ksawery: Wniosek do MSWiA o zwiększenie budżetu

Treść archiwalna

Po czwartkowych nawałnicach wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann skierował dziś do ministra spraw wewnętrznych i administracji wniosek o zwiększenie budżetu na kwotę 123 tys. zł. Pierwsza transza środków w postaci zasiłków do 6 tys. zł. zostanie wypłacona niezwłocznie wszystkim poszkodowanym przez orkan Ksawery, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez samorządy.

W odpowiedzi na apel wojewody skierowany do samorządowców o szybkie oszacowanie strat do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu trafiły pierwsze wnioski o rządową pomoc. - Niestety już drugi raz w ostatnich miesiącach pogoda nie oszczędziła naszego województwa. W takich przypadkach nasza reakcja musi być natychmiastowa, dlatego pierwsze działania prewencyjne podjęliśmy jeszcze w czwartek rano przed spodziewanymi skutkami pogodowymi. Teraz jesteśmy w stałym kontakcie z poszkodowanymi samorządami i rozpoczynamy procedury finansowe, dlatego dziś podpisałem wniosek do ministra Mariusza Błaszczaka o zwiększenie budżetu - mówi Zbigniew Hoffmann.

Zgodnie z wytycznymi MSWiA poszkodowane osoby mogą otrzymać zasiłki celowe na podstawowe zabezpieczenie potrzeb w wysokości do 6 tysięcy złotych. Jeżeli konieczny będzie remont domu lub jego odbudowa, kwota zasiłków może wzrosnąć do 20 tysięcy, a nawet 200 tysięcy złotych.

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 09.10.2017
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 13.08.2018 - 09:55