Orkan Ksawery: Trwa usuwanie zniszczeń

Treść archiwalna

Jedna osoba zmarła, a 12 zostało rannych w związku z wichurami, które przeszły nad Wielkopolską. Obecnie ponad 205 tys. osób jest pozbawionych prądu. Straż pożarna odnotowała 2375 interwencji. Najwięcej zdarzeń zanotowano w powiatach: kościańskim, kaliskim, poznańskim, leszczyńskim, rawickim i gostyńskim. Zniszczonych jest wiele budynków.

W związku z wichurami, które przeszły nad województwem wielkopolskim, jedna osoba zginęła. W Ostrowie Wlkp. na kobietę przewróciło się drzewo. Zmarła w szpitalu. Podczas interwencji czterech druhów OSP uczestniczących w akcjach ratunkowych na terenie powiatu krotoszyńskiego i średzkiego zostało rannych.

W wyniku zerwania trakcji sporo utrudnień odnotowano na kolei. Dzięki współpracy WCZK Wojewody, starostów oraz straży pożarnej, udało się ewakuować podróżnych z pociągów, które utknęły na szlakach kolejowych w miejscowościach: Hanulin (pow. kępiński), Rawicz, Bojanowo oraz Przygodzice. Szlaki komunikacyjne drogowe i kolejowe są przejezdne.

Wiatr uszkodził także budynki mieszkalne oraz w wielu regionach powalił drzewa. W całej Wielkopolsce odnotowano 21 przypadków zerwanych dachów z budynków mieszkalnych oraz 17 z budynków gospodarczych. Cały czas trwa szacowanie strat.

Dziś rano podczas wideokonferencji wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przedstawił raport sytuacyjny z działań służb ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Mariuszowi Błaszczakowi.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 06.10.2017
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 13.08.2018 - 09:55