Orkan Ksawery: Monitorujemy sytuację. Przed nami trudna noc

Treść archiwalna

Jedna osoba zmarła, a trzy są ranne w związku z wichurami, które przeszły nad Wielkopolską. Obecnie ponad 105 tys. osób jest pozbawionych prądu, a straż pożarna interweniowała blisko 600 razy. Najwięcej zdarzeń zanotowano w powiatach: kościańskim, kaliskim, poznańskim, leszczyńskim, rawickim i gostyńskim. Zniszczonych jest wiele budynków.

- Obecnie służby przystąpiły do usuwania skutków zdarzeń. Monitorujemy sytuację, jednak przed nami trudna noc - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W związku z wichurami, które przeszły nad województwem wielkopolskim, jedna osoba zginęła. W Ostrowie Wlkp. na kobietę przewróciło się drzewo. Zmarła w szpitalu. Kolejne trzy osoby są ranne. W tym jeden strażak z powiatu krotoszyńskiego, który uległ wypadkowi podczas interwencji.

W wyniku zerwania trakcji sporo opóźnień jest na kolei. Opóźnienia powiększają się i sięgają już kilkuset minut. Wiatr uszkodził także budynki mieszkalne oraz w wielu regionach powalił drzewa. - Cały czas przy usuwaniu zniszczeń i przywracaniu zasilania pracują strażacy oraz służby energetyczne. Szerszy bilans strat zostanie przedstawiony w piątek rano - dodaje wojewoda wielkopolski.

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 06.10.2017
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 13.08.2018 - 09:55