Środki z rezerwy wojewody wielkopolskiego dla powiatowych jednostek Państwowej Straży Pożarnej

Treść archiwalna

Wielkopolskie jednostki Państwowej Straży Pożarnej po raz kolejny mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony rządu. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński uruchomił z rezerwy ogólnej środki w wysokości 500 tys. zł na zadania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Dofinansowanie trafi do czterech komend powiatowych PSP w Wielkopolsce.

– Inwestycja w rozwój wielkopolskich jednostek Państwowej Straży Pożarnej to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo Wielkopolan. Aby strażacy mogli wykonywać swoje zadania jak najlepiej potrzebne są odpowiednie środki finansowe. Jestem przekonany, że przekazane dziś fundusze pomogą usprawnić codzienną służbę wielkopolskich strażaków – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Najwyższe dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł otrzymała Komenda Powiatowa PSP w Wolsztynie, która w ramach otrzymanych środków rozbuduje sieć łączności w jednostce. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 120 tys. zł Komenda Powiatowa PSP w Grodzisku Wielkopolskim będzie mogła przeprowadzić modernizację sieci łączności. To samo zadanie, również dzięki dotacji w wysokości 120 tys. zł, zrealizuje Komenda Powiatowa PSP w Nowym Tomyślu. Z kolei Komenda Powiatowa PSP w Pile dofinansowanie w kwocie 110 tys. zł przeznaczy na modernizację budynku Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej 2.

Autor: Nina Swarcewicz
Data utworzenia: 17.11.2023
Osoba publikująca: Karina Antczak
Data publikacji: 13.10.2023 - 08:40
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 22.01.2024 - 12:24