Umowa o dofinansowanie dla DK 12

W Ministerstwie Rozwoju pięć miast: Leszno, Bydgoszcz, Tarnów, Gliwice i Kraków podpisały dziś umowy o dofinansowanie projektów drogowych. Wartość wszystkich inwestycji to 481 milionów złotych. W uroczystości podpisania umów uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Dofinansowane inwestycje mają służyć odciążeniu centrów miast oraz usprawnieniu ich komunikacji - podkreślił wiceminister rozwoju Witold Słowik. Popularnie nazywana trasa W-Z w Lesznie jest głównym szlakiem komunikacyjnym w kierunku wschód - zachód. 

W ramach realizacji inwestycji Leszno otrzyma ponad 57 milionów zł na przebudowę DK 12 w granicach miasta. Trasę podzielono na odcinki: I (ul. Szybowników) od granicy miasta do skrzyżowania z ul. Wolińską, II Wiadukt im. Gen. Grota Roweckiego, III (Al. Jana Pawła II) od wiaduktu do skrzyżowania z Al. Konstytucji 3 Maja (bez skrzyżowania), IV (ul. E. Estkowskiego i ul. Unii Europejskiej) od skrzyżowania z Al. Konstytucji 3 Maja (bez skrzyżowania) do Ronda Grzybowo (z wyłączeniem ronda), V (ul. Kąkolewska) od Ronda Grzybowo (łącznie z rondem) do granicy miasta.

Zakres prac obejmuje między innymi dobudowę pasa ruchu, wymianę i wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni, budowę i przebudowę dróg serwisowych, skrzyżowań, chodników i ścieżek rowerowych, przejścia podziemnego, przystanków autobusowych, modernizację wiaduktu, przebudowę mostu na Rowie Strzyżewickim na przepust z uwzględnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie projektów drogowych. Głos zabiera wojewoda wielkopolski.Wspólne zdjęcie.

Foto: Ministerstwo Rozwoju

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 21.02.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 20.03.2017 - 14:20