"Przystanek Historia" - Centrum Edukacyjne IPN w Poznaniu otwarte

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska uczestniczyła dziś w uroczystym otwarciu "Przystanku Historia" - Centrum Edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Spotkanie rozpoczęło się od wyróżnienia zasłużonych działaczy "Solidarności" Krzyżami Wolności i Solidarności, które w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczył prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

- Jestem dumna, że mogę reprezentować wojewodę wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka. Działania podejmowane przez Instytut Pamięci Narodowej są nie do przecenienia. "Przystanek Historia" edukuje, wychowuje i formuje w duchu wartości patriotycznych - jest międzypokoleniowym łącznikiem. Dziękuję za Państwa zaangażowanie i wysiłek, którego efekty dziś podziwiamy - mówiła wicewojewoda.

Podczas spotkania przybliżona została postać dr. Franciszka Witaszka - zamordowanego przez Niemców w 1943 roku, szefa Związku Odwetu Armii Krajowej Okręgu Poznań, lekarza, społecznika. Gościem specjalnym była córka dr. Witaszka - Pani Iwona Hańczewska.

"Przystanek Historia" to nowoczesna, multimedialna przestrzeń, która została stworzona z myślą o wszystkich zainteresowanych historią i edukacją historyczną. Będą się tam odbywać otwarte spotkania z ekspertami, specjalistami, regionalistami, pasjonatami historii, a także mieszkańcami Poznania i Wielkopolski. Mieści się przy ulicy Dąbrowskiego 29 w Poznaniu.

Szklane drzwi z napisem "Przystanek Historia"Uczestnicy uroczystości Głos zabiera dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w PoznaniuPrezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek z odznaczonym działaczem stoją na scenieGłos zabiera wicewojewoda Aneta NiestrawskaNa scenie są dwie starsze kobiety. Jedna z nich trzyma w ręku mikrofon

Autor: Anna Jost-Prześlakowska
Data utworzenia: 24.09.2020
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 08.11.2020 - 16:25