Informacje prasowe

Z związku z pojawiającymi się sygnałami na temat wirusowego zapalenia wątroby typu A Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny na polecenie wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna przedstawił dotychczasowe ustalenia. Podjęte zostały również działania kontrolne. W Wielkopolsce jest obecnie 19 przypadków zachorowań na WZW typu „A”.

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann polecił Wielkopolskiemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego sprawdzić stan techniczny wielkopolskich nieruchomości. Wojewoda chce przyjrzeć się budynkom, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu ich mieszkańców.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podsumowuje inwestycje drogowe w 2016 roku i zapowiada, że najbliższe miesiące w Wielkopolsce będą obfitować w kolejne budowy. W ramach rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 na inwestycje tylko w latach 2016-2017 zostało przeznaczone aż 124 mln zł. Ostatnie procedury trwają nad trzema brakującymi odcinkami drogi S5, której budowę prowadzi GDDKiA.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann ogłasza, że od 1 do 30 kwietnia uczestnicy Powstania Czerwiec '56 mogą składać wnioski o udzielenie pomocy finansowej. Na wypłaty rząd przekazał łącznie pół miliona złotych.

Ogłoszenie Wojewody Wielkopolskiego w sprawie udzielania pomocy finansowej dla uczestników Powstania Poznański Czerwiec ‘56

Wojewoda Wielkopolski informuje, iż w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w okresie od 1 do 30 kwietnia br. dostępne będą wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla uczestników Powstania Poznański Czerwiec ’56

Strony

Subskrybuj Informacje prasowe