Informacje prasowe

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by  wstępowali do wojska.

W poniedziałek 17 września br. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie burmistrza Wronek Mirosława Wieczora z Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego Aidą Januszkiewicz-Piotrowską w sprawie zamkniętego mostu we Wronkach.

Trzy, dwa, jeden… start! Zaczynamy odliczanie do tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania. Weź w nim udział. To proste!

Tablice interaktywne, projektory, monitory dotykowe i głośniki to urządzenia, które pojawiły się w wielkopolskich szkołach dzięki rządowemu programowi „Aktywna tablica” przewidzianemu na lata 2017-2019. W pierwszym roku funkcjonowania programu pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych trafiły do 602 placówek z naszego regionu. Wykorzystana kwota wsparcia wyniosła 8 222 302,08 złotych.

Wojewoda Wielkopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - budowę obwodnicy Obornik w ciągu drogi wojewódzkiej nr 178 na trasie Wałcz-Oborniki. Decyzja została wydana na rzecz Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Strony