Informacje prasowe

Piotr Żelasko oraz Artur Urbaniak - członkowie zespołu ratownictwa medycznego, którzy 3 kwietnia br. w Puszczykowie ponieśli tragiczną śmierć podczas pełnienia służby, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, za ofiarne niesienie pomocy drugiemu człowiekowi oraz poświęcenie w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, zostali odznaczeni pośmiertnie Złotym Krzyżem Zasługi.

Od początku kwietnia za kontakty z mediami odpowiedzialny będzie Sebastian Antczak, związany wcześniej zawodowo z firmą Volkswagen Poznań, w której pełnił funkcję rzecznika prasowego OM NSZZ „Solidarność”. Kierownikiem Oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej nadal pozostaje Tomasz Stube. 

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która rusza dzisiaj we wszystkich jednostkach Policji w kraju. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Wojewoda Wielkopolski informuje, iż w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w okresie od 1 do 30 kwietnia br. dostępne będą wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla uczestników Powstania Poznański Czerwiec ’56.

Zapowiadany przez premiera Mateusza Morawieckiego i uruchomiony w ubiegłym roku program „Dobry start” okazał się strzałem w dziesiątkę. Skorzystali z niego niemal wszyscy uprawnieni. Świadczenie – 300 zł na wyprawkę szkolną – trafiło w sumie do 4,4 mln uczniów.

Strony