Informacje prasowe

Prace konserwatorskie przy kaplicy Serca Jezusowego w poznańskiej farze, ołtarz główny z kościoła z bazyliki Świętogórskiej w Gostyniu oraz obraz „Cud św. Wilhelma” autorstwa Adama Swacha z kościoła pocysterskiego w Lądzie nad Wartą - to tylko niektóre z zabytków, które otrzymają dofinansowanie. Propozycje wojewódzkiego konserwatora zabytków zatwierdził wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W związku z decyzją wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna trwa kontrola stanu wielkopolskich budynków. Do połowy maja sprawdzono prawie 700 mieszkań w 150 obiektach. W czerwcu zostanie sprawdzonych kolejnych 480 budynków. Tylko w samym Poznaniu do kontroli zostało wyznaczonych 100 najstarszych kamienic.

Dziś Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego podtrzymał decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który odmówił inwestorowi Wechta Sp. z o. o. pozwolenia na użytkowanie budynku mieszkalnego przy ul. Morzyczańskiej. Inwestor nie dopełnił między innymi obowiązku określonego w projekcie budowlanym wyznaczenia 140 miejsc parkingowych na wskazanej działce. Odrzucona została także przez Prezydenta Miasta Poznania propozycja, by sytuować część miejsc parkingowych przy ul. Zamenhoffa 133.

Z związku z pojawiającymi się sygnałami na temat wirusowego zapalenia wątroby typu A Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny na polecenie wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna przedstawił dotychczasowe ustalenia. Podjęte zostały również działania kontrolne. W Wielkopolsce jest obecnie 19 przypadków zachorowań na WZW typu „A”.

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann polecił Wielkopolskiemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego sprawdzić stan techniczny wielkopolskich nieruchomości. Wojewoda chce przyjrzeć się budynkom, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu ich mieszkańców.

Strony

Subskrybuj Informacje prasowe