Informacje prasowe

Wojewoda Wielkopolski informuje, iż w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w okresie od 3 do 30 kwietnia br. dostępne będą wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla uczestników Powstania Poznański Czerwiec ’56.

Premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na wniosek wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna zdecydował o przyznaniu środków finansowych na wypłatę zasiłków celowych dla osób poszkodowanych w wyniku wybuch gazu i zawalenia kamienicy na poznańskim Dębcu. Łączna kwota rządowej pomocy wyniesie 438 tys. zł.

Szkoły podstawowe z terenu Wielkopolski do 20 czerwca mają czas na przesłanie zgłoszeń udziału w konkursie na najlepiej przygotowany i zrealizowany szkolny projekt edukacyjny w zakresie wartości rodzinnych. Organizatorem konkursu jest Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann jest zaniepokojony informacjami na temat dewastacji płyt nagrobkowych na terenie Cmentarza Żołnierzy Radzieckich w Nowym Tomyślu. - Nie może być zgody na takie skandaliczne i szkodliwe społecznie zachowania - komentuje.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla małych i średnich klubów sportowych w ramach Rządowego Programu KLUB - edycja 2018. Dzięki programowi Ministerstwo Sportu i Turystyki obejmie wsparciem dzieci i młodzież trenującą w około 3 700 klubach. Wśród nich mogą znaleźć się również kluby z Wielkopolski.

Strony