Informacje prasowe

Na dwa poznańskie projekty Ministerstwo Rozwoju przeznaczy unijne dofinansowanie o łącznej wartości 107 mln zł. Dziś odbyło się oficjalne podpisanie umów, w ramach których MPK Poznań zakupi 60 nowoczesnych tramwajów niskopodłogowych, a poznański samorząd przebuduje trasę tramwajową od przystanku Kórnicka do Ronda Żegrze. Powstanie również odcinek do ul. Unii Lubelskiej i pętla tramwajowo-autobusowa. 

Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna wybrała 12 zwycięskich prac w konkursie plastycznym "Ja i moja rodzina". Wyłoniono je z prawie dwóch tysięcy ilustracji nadesłanych do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W związku z upublicznioną treścią wywiadu medycznego przeprowadzonego przez dyspozytora medycznego w Kaliszu właściwym do oceny tej sytuacji i wyciągnięcia konsekwencji jest pracodawca, czyli Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Zespolonego w Kaliszu.

Najpóźniej do 30 czerwca br. wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisze z władzami Kalisza umowę na likwidację osuwiska na ul. Łódzkiej. Wojewoda zwrócił się do MSWiA, które udzieliło promesy dla Kalisza w wysokości 3 mln 853 tys. zł.

Strony

Subskrybuj Informacje prasowe