Informacje prasowe

Dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przewodniczył posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. Podczas spotkania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim omawiano stan zabezpieczenia meczu piłkarskiego KKS Lech Poznań – Legia Warszawa, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

W poniedziałek, 17 października, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zapoznał się z raportem policji na temat 18. PKO Poznań Maraton. - Poziom zaniedbań jest zatrważający. Gdyby nie działania policji, konsekwencje dla uczestników mogłyby być tragiczne
- komentuje wojewoda.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zwraca się do samorządów, by zintensyfikowały prace nad procesem rozpatrywania wniosków i wydawania decyzji w ramach programu „Rodzina 500 plus”. W Wielkopolsce na nowy okres świadczeniowy przyjmowanie wniosków rozpoczęło się 1 sierpnia br. Złożono już ponad 230 tys. wniosków.

W ramach rządowego programu „Aktywna tablica” wojewoda Zbigniew Hoffmann w październiku br. przekaże wielkopolskim szkołom 8,3 mln zł. Środki trafią aż do 602 placówek na terenie całego województwa. Celem rządowego programu jest poprawa infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli.

Powołane przez wojewodę wielkopolskiego jury konkursu dziennikarskiego pt. "Dziedzictwo Wielkopolski" wyłoniło najlepsze prace.

Strony